Archiwum 2016

Archiwum » Archiwum 2016

 • Zaproszenie - 10.04.2016

 • Informacja dla hodowców drobiu

  Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Dania, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania).

  Dodany 15.12.2016 przez Administrator

 • VI Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w tenisie stołowym

  W dniu 3 grudnia 2016r. w hali sportowej Gimnazjum im. Krzysztofa Kamil Baczyńskiego w Lipsku odbyły się VI Mistrzostwa powiatu lipskiego w tenisie stołowym. W mistrzostwach startowały 72 osoby z powiatu lipskiego, w tym 60 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

  Dodany 12.12.2016 przez Administrator

 • Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

  Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do sezonu zimowego.

   

  Dodany 29.11.2016 przez Administrator

 • Zaproszenie na lokalne spotkania dotyczące reformy oświaty.

  Mazowiecki Kurator Oświaty, Pani Aurelia Michałowska, zaprasza w dniu 30 listopada 2016 r. (środa)  na spotkanie dotyczące założeń reformy oświaty (powiat lipski i powiat zwoleński).

  Dodany 24.11.2016 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS ubezpieczenie NNW dzieci rolników

  PT KRUS Lipsko zwraca się z prośba o zamieszczenie na stronie internetowej Starostwa załączonego Listu Prezesa KRUS dot. dodatkowego ubezpieczenia NNW dzieci rolników.

   

   

  Dodany 18.11016 przez Administrator

 • 98 Rocznica Odzyskania Niepodległości

  11 listopada 2016 roku w Lipsku odbyły się obchody Jubileuszu 60-lecia powstania pierwszej Komendy Powiatowej Straży Pożarnych w Lipsku oraz 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorem obchodów był starosta lipski, burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz Lipskie Centrum Kultury.

  Zmieniony 15.11.2016 przez Administrator

 • Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

  Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej. Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich - w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej.

  Dodany 24.10.2016 przez Administrator

 • Dzień Kuchni Polskiej

  „Dzień Kuchni Polskiej” to akcja społeczno-kulturalna powstała z inicjatywy Fundacji Vivat Polonia! popularyzująca z okazji Narodowego Święta Niepodległości polskie tradycje kulinarne w myśl maksymy „przez żołądek do serca”. Warto rocznicę odzyskania niepodległości traktować, jak urodziny naszej Ojczyzny, jako okazję do spotkań w szerszym niż tylko rodzinne grono. 

  Dodany 24.10.2016 przez Administrator

 • Powiatowe ćwiczenie obronne p.k. „POWIŚLE 2016”

   W dniach 06-07 października br. na terenie powiatu lipskiego zostało przeprowadzone powiatowe ćwiczenie obronne p.k. POWIŚLE 2016. Ćwiczenie to było realizacją Planu Szkolenia Obronnego Województwa Mazowieckiego na 2016 rok.

  Zmieniony 7.10.2016 przez Administrator

 • Zadbaj o bezpieczeństwo własne - naucz się pomagać innym

  Ok. 300 osób uczestniczyło w piękne czwartkowe przedpołudnie 22.09.2016 r. nad lipskim zalewem, gdzie zorganizowany został piknik dotyczący bezpieczeństwa pod hasłem „Zadbaj o bezpieczeństwo własne – naucz się pomagać innym”. 

  Dodany 25.09.2016 przez Administrator

 • Studia podyplomowe w SGSP!

  Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe „Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej” organizowane wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim. Dokumenty na obecną edycję 2016/17 można składać do 20 września br.

  Dodany 19.09.2016 przez Administrator

 • Dożynki Wojewódzkie Otwock 2016

  Dożynki wojewódzkie to jedna z ważniejszych imprez na Mazowszu. To doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania  tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników. Tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego odbyły się 4 września w Otwocku.

  Dodany 16.09.2016 przez Administrator

 • TURNIEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

  Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na następców m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, której Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski.

  Dodany 6.09.2016 przez Administrator

 • Konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium”

  Stypendia dają moc. Stypendia mogą pomóc w rozwoju,  w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych, w spełnianiu marzeń. Jeśli Twoja historia wpisuje się w hasło „Sukces zaczyna się od stypendium”, weź udział w naszym konkursie! Stwórz krótki film (lub fotokast), opisujący zmiany, które wniosło w Twoje życie zdobyte przez Ciebie stypendium. Zainspiruj innych.

  Dodany 6.09.2016 przez Administrator

 • KONSULTACJE SPOŁECZNE

  Zarząd Powiatu Lipskiego serdecznie zaprasza mieszkańców oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie „Programu współpracy Powiatu Lipskiego z organizacjami pozarządowymi... na rok 2017”.

  Dodany 31.08.2016 przez Administrator

 • Dożynki powiatowo - gminne w Pawłowicach 2016 r.

  28 sierpnia 2016 roku na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach odbyły się uroczystości dożynek powiatowo – gminnych. Ta cykliczna (organizowana już po raz XVII) impreza, organizowana w roku bieżącym w gminie Solec nad Wisłą, zgromadziła liczne grono rolników powiatu lipskiego oraz zaproszonych gości. Dożynkom towarzyszyło II Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych.

  Dodany 31.08.2016 przez Administrator

 • KAMPANIA USTĄP PIERWSZEŃSTWA SAMOCHODOM UPRZYWILEJOWANYM

  Co roku na ternie woj. mazowieckiego straż pożarna interweniuje ponad 50 000 razy w tym około 6000 razy podczas wypadków samochodowych. W sytuacjach kryzysowych na drogach bardzo ważny jest szybki i sprawny dojazd służb ratowniczych aby zapewnić skuteczną pomoc osobom poszkodowanym. Użytkownicy dróg powinni ułatwiać dojazd samochodom Straży Pożarnej, Policji czy Służb Drogowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety bardzo często nie potrafią się odpowiednio zachować gdy zobaczą samochód uprzywilejowany poruszający się „na sygnałach”.

  Dodany 11.08.2016 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS, Jacka Dubińskiego, do rolników

  W związku z sezonowym nasileniem uciążliwych prac w rolnictwie, Prezes Kasy w otwartym liście do rolników przypomina o podstawowych zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, apelując o ich stosowanie.

  Dodany 18.07.2016 przez Administrator

 • ROK RZEKI WISŁY 2017

  Sejm RP podjął niecodzienną decyzję: przyszły rok został ogłoszony ROKIEM RZEKI WISŁY. I będzie to rok nie tylko Królowej Polskich Rzek, ale wszystkich sióstr jej dorzecza, jak i drugiej wspaniałej – Odry. Bo będzie okazja mówić o naszych wszystkich rzekach. 

  Dodany 11.07.2016 przez Administrator

 • III Targi Turystyczne produktów tradycyjnych i regionalnych

  Podczas odbywającego się w dniu 26.06.2016r. Święta Wiśni i produktów pszczelich w Lipsku, w części rekreacyjno - artystycznej na rynku miasta obok Lipskiego Centrum Kultury stanęły stoiska III Targów Turystycznych produktów tradycyjnych i regionalnych.

  Dodany 27.06.2016 przez Administrator

 • XI konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

  Po raz jedenasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwać będzie do 20 lipca br. Województwo mazowieckie to bardzo zróżnicowana i atrakcyjna kraina. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy architektury czy folkloru jak i turyści będący zwolennikami aktywnego wypoczynku – kajakarstwa, żeglarstwa, turystyki pieszej i rowerowej.

  Dodany 27.06.2016 przez Administrator

 • XVII konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

  Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz 17 organizuje konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, pragnąc nagrodzić wybitnych mieszkańców naszego regionu za szczególne zasługi w obszarze promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To uhonorowanie pracy i talentu ludzi niepospolitych, którzy z potrzeby serca intensywnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej.

  Dodany 27.06.2016 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS

  Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci,

  za kilka dni koniec roku szkolnego i wyczekiwane przez dzieci letnie wakacje. Część z nich wyjedzie na obozy, kolonie, turnusy rehabilitacyjne. Jednak wiele dzieci z terenów wiejskich pozostanie W gospodarstwie swoich rodziców, mających w tym okresie szczególnie dużo pracy. Z jej sezonowym nasileniem wzrasta niestety ryzyko wypadków

  Dodany 16.06.2016 przez Administrator

 • Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).

  W dniach 1 czerwca - 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce przeprowadzane jest badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Celem badania jest pozyskanie danych na potrzeby analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa.

  Dodany 9.06.2016 przez Administrator

 • Zaproszenie - 3.05.2016

 • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  WYNIKI FINAŁU POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ROZEGRANEGO W LIPSKU W DNIU 12 MAJA 2016 ROKU.

  Dodany 13.05.2016 przez Administrator

 • Bezpłatne seminarium ngo.pl w Rzeczniowie

  Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym seminarium ngo.pl organizowanym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych" realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor. Wraz z partnerami lokalnymi co roku wybieramy co roku kilka miejscowości w Polsce, gdzie przeprowadzamy seminaria o tematyce informacyjno-promocyjnej dla lokalnych organizacji pozarządowych. Rzeczniów jest jednym z wybranych miejsc. Naszym lokalnym partnerem, wspierającym nas w organizacji seminarium jest Urząd Gminy w Rzeczniowie.

  Dodany 6.04.2016 przez Administrator

 • Informacja KRUS o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipsku ogłasza wyniki etapu Placówek Terenowych KRUS VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów wiejskich szkół podstawowych pn. „ BEZPIECZNIE NA WSI - NIEBEZPIECZNE ATRAKCJE W WAKACJE ”

  Dodany 6.04.2016 przez Administrator

 • XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

  Dodany 15.03.2016 przez Administrator

 • Obchody 5 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  W ubiegłym  tygodniu, dnia 1 marca 2016 odbyły się obchody 5 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

  Dodany 9.03.2016 przez Administrator

 • Ogłoszenie o naborze wniosków na dofinansowanie

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku w Lipsku, ul. Iłżecka 6. ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Dodany 4.03.2016 przez Administrator

 • Świadczenie 500 zł dla dzieci w pieczy zastępczej

  Dzieci w pieczy zastępczej otrzymają dodatkowe wsparcie w wysokości 500 zł miesięcznie.

  Dodatek w wysokości świadczenia wychowawczego będzie przysługiwać niezależnie od dochodu na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia, umieszczone w rodzinie zastępczej, rodzinnym domu dziecka oraz placówce opiekuńczo - wychowawczej typu rodzinnego.

  Dodany 4.03.2016 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego informuje że w dniu 15 marca 2016r. o godz 11.00 w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejny wykład w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład wygłosi prof. dr. hab. Wiktor Łyjak, a tematyka wykładu to „Historia regionu”.

  Dodany 4.03.2016 przez Administrator

 • Otwarcie Filii Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szymanowie

  Dnia 16.02.2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie Filii Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szymanowie. Na uroczystość przybyli liczni goście, a wśród nich między innymi: Starosta Lipski Roman Ochyński, Wicestarosta Paweł Jędraszek, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański, Zastępca Burmistrza Mariola Szymczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Jadwiga Buza, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Zając, Radni Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej, Komendanci Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek, dla których organami prowadzącymi jest Powiat Lipski oraz Miasto i Gmina Lipsko.

  Dodany 4.03.2016 przez Administrator

 • „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje’’

  Już po raz szósty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’

  Dodany 25.02.2016 przez Administrator

 • Komunikat dot. opłat środowiskowych

  Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, iż wkrótce upłyną terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2015 na konta redystrybucyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

  Dodany 19.02.2016 przez Administrator

 • XIV Ogólnokrajowy Konkurs "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"

  Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, inne instytucje, organizacje i instytuty naukowo-badawcze działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz producenci maszyn i urządzeń rolniczych.

  Dodany 9.02.2016 przez Administrator

 • Wyznaczono priorytety w zakresie bezpieczeństwa na 2016 rok.

  W dniu 20 stycznia 2016r.(środa) o godzinie 11.00 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lipskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku

  Dodany 21.01.2015 przez Administrator

 • Powiatowy program opieki nad zabytkami powiatu lipskiego ...

  Informujemy, że w sekcji  >> Do pobrania >> Strategie, plany, programy zamieszczony został projekt "Powiatowego programu opieki nad zabytkami powiatu lipskiego na lata 2016 - 2019,"

  Dodany 21.01.2016przez Administrator

 • Informacja o zmianach godzin udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

  Informujemy, iż punkt pomocy prawnej w Lipsku - budynek Starostwa Powiatowego w dniach: 18.01, 19.01 będzie nieczynny. Dnia 20.01 punkt będzie czynny od godz. 15.00

  Zmieniony 18.1.2016 przez Administrator

 • Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Starostwie Powiatowym

  14.01.2016 r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyło się spotkanie szkoleniowe skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z terenu powiatu lipskiego, poświęcone zmianom w normatywach prawnych regulujących funkcjonowanie stowarzyszeń.

  Dodany 15.1.2016 przez Administrator

 • Informacja o liczbie i lokalizacjach punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie lipskim

  W powiecie lipskim utworzono dwa punkty udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt znajdujący  się w Lipsku, w budynku Starostwa Powiatowego w Lipsku ul. Rynek 1 obsługiwany jest przez radców prawnych i adwokatów. Punkt prowadzony przez organizację pozarządową z Lublina Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych zlokalizowany jest w Siennie przy ul. Rynek 19, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

  Dodany 4.1.2016 przez Administrator