Archiwum 2017

Archiwum » Archiwum 2017

 • ASF ulotka informacyjna postępowanie z padłymi dzikami

  UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!! PROSIMY UWAŻNIE PRZECZYTAĆ !!! JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA? Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii.

  Zmieniony 13.12.2017 przez Administrator

   

 • XV edycja amatorskiej ligi tenisa stołowego

  XV edycja amatorskiej ligi tenisa stołowego w Radomiu przeszła do historii. Tegoroczną edycję wygrała ekipa SULTEX-u . Zawodnicy Powiatu Lipskiego – II miejsce. Ćwierćfinałowe gry odbyły się bez niespodzianek. Największe emocje były w meczu Tenisistów stołowych z Powiatu Lipsko z drużyną PLUS 40 Radom.

  Dodany 13.12.2017 przez Administrator

 • VII Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w Tenisie Stołowym

  W dniu 9 grudnia 2017r. w hali sportowej Gimnazjum im. Krzysztofa Kamil Baczyńskiego w Lipsku odbyły się VII Mistrzostwa powiatu lipskiego w tenisie stołowym. W mistrzostwach startowały 62 osoby z powiatu lipskiego. Sędzią głównym był Waldemar Traczyk.

  Dodany 13.12.2017 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ ZDROWIE PSYCHICZNE SENIORA,  mgr Magdalena Matwiejczuk LECZENIE DIETĄ cz 2 Mgr. Iwona Kuśmierz. Termin wykładu: 14 grudnia 2017 godz. 15.00, Miejsce: Sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy  Lipsko.

  Dodany 11.12.2017 przez Administrator

 • Obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego

  Obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego na Ziemi Lipskiej pod honorowym patronatem Ministra Szefa Urzędu  do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jana Józefa Kasprzyka. 

  Zmieniony 08.12.2017 przez Administrator

 • Nabór ochotników do służby przygotowawczej

  W związku z działaniami promującymi nabór ochotników do służby przygotowawczej przedstawiamy informacje o naborze oraz teminy szkoleń ochotników w ramach służby przygotowawczej w 2018 roku.

  Dodany 1.12.2017 przez Administrator

 • Promocja badań rolnych

  Urząd Statystyczny w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania...

  Zmieniony 28.11.2017 przez Administrator

 • UWAGA !!! Informacja o utrudnieniach

  Informujemy, że od dnia 13.11.2017 do odwołania występują utrudnienia związane z rejestracją pojazdówUtrudnienia związane są z wprowadzeniem nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów CEPIK 2.0. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji.

  Zmieniony 14.11.2017 przez Administrator

 • Święto Niepodległości - fotorelacja

  Fotorelacja z obchodów 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

  Dodany 14.11.2017 przez Administrator

 • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 10.11.2017 r. w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy PSP w Lipsku bryg. Tomasz Krzyczkowski.

  Dodany 13.11.2017 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ ZIOŁOLECZNICTWO I DIETOTERAPIA dr Wojciech Gziut i mgr Marzena Kuśmierz. 

  Termin wykładu: 17 listopada 2017(piątek) godz. 13,oo Miejsce: Sala konferencyja Urzędu Miasta i Gminy  Lipsko

  Dodany 13.11.2017 przez Administrator

 • Informacja o badaniu

  Urząd Statystyczny w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach 7 - 30 listopada 2017 r. w wylosowanych gospodarstwach sadowniczych na terenie całego kraju przeprowadzone będzie obowiązkowe Badanie sadów według gatunków i odmian. Na terenie województwa mazowieckiego próba obejmuje ponad 3000 gospodarstw.

  Zmieniony 30.10.2017 przez Administrator

 • „Zrozumieć dziecko z FAS – profil dziecka z FAS”

  W piątek 20 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się szkolenie poświęcone FAS. Szkolenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Adopcyjnym o/z w Radomiu.

  Dodany 23.10.2017 przez Administrator

 • XIII EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  Olimpiada Przedsiębiorczości to jedna z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Od 12 lat cieszy się ogromną popularnością – każdego roku przyciąga kilkanaście tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy decydują się walczyć o indeksy współorganizujących ją uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także o cenne nagrody rzeczowe.

  Dodany 18.10.2017 przez Administrator

 • „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

  Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

  Zmieniony 20.09.2017 przez Administrator

 • Koncert w ramach cyklu Mazowsze w Koronie

  Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej 24 września (niedziela), godz. 16:30, Kościół pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Camerata Cracovia, jeden z najdłużej działających zespołów muzyki dawnej związanych z Krakowem, wystąpi 24 września o godz. 16:30 w Kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Będzie to kolejny koncert w ramach cyklu Mazowsze w Koronie, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury oraz partnerów na Mazowszu. Zespół zaprezentuje kanty polskie i ruskie na instrumentach historycznych. Współorganizatorami koncertu są Starostwo Powiatowe w Kozienicach i Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża.

  Zmieniony 13.09.2017 przez Administrator

 • Komunikat KRUS do rolników

  Szanowni Państwo,

  Komunikat w związku z pojawiającymi się sygnałami o próbach wyłudzenia od rolników, przez osoby podszywające się pod pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Dodany 14.09.2017 przez Administrator

 • Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

  Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

  Dodany 8.09.2017 przez Administrator

 • XVIII Dożynki Powiatowo - Gminne

  Kolorowe wieńce z tegorocznych plonów, modlitwa dziękczynna, chleb oraz zabawa - tak można podsumować Dożynki Powiatowo - Gminne oraz Piknik Nadwiślański Bliżej Natury Chotcza 2017.

  Dodany 22.08.2017 przez Administrator

 • Ogłoszenie o sprzedaży autobusu

  Kierownik  Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy "Dworek Uroczysko" ogłasza sprzedaż autobusu Peugeot Boxer 2.8 HDI. z 2004roku (pierwsza rejestracja 25.06.2005). Liczba miejsc 15 (14+1).

  Zmieniony 19.07.2017 przez Administrator

 • Promesa na remont drogi powiatowej nr 1931W

  10 lipca 2017 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie promes przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę na realizację zadań dotyczących przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. 

  Zmieniony 17.07.2017 przez Administrator

 • Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

  Szanowni Państwo,

  Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

  Dodany 29.06.2017 przez Administrator

 • Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

  Już po raz kolejny swój talent mogą zaprezentować fotografowie amatorzy, znający miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Temat tegorocznej edycji konkursu - „Mazowsze. Temat rzeka” - nawiązuje do tegorocznych obchodów „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu pt. „Mazowsze z biegiem Wisły” i przewodnika o tym samym tytule wydanych specjalnie na tę okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Zmienionyy 27.06.2017 przez Administrator

 • Gwiaździsty Rajd Rowerowy 21.06.2017

  Gwiaździsty Rajd Rowerowy NA SZLAKACH PRZYGODY 21.06.2017 r. „Solec - prastary gród nad Wisłą” pod patronatem Starosty Lipskiego oraz Burmistrza MiG Lipsko

  Dodany 14.06.2017 przez Administrator

 • Informacja z obrad KBiPP i PZZK 12-06-2017

  INFORMACJA z przebiegu wspólnego posiedzenia  Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lipskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku w dniu 12 czerwca 2017r. 

  Dodany 14.06.2017 przez Administrator

 • Głośna próba syren alarmowych 7.06.2016

  W dniu 6 czerwca 2017r. tj. wtorek, na terenie województwa mazowieckiego w godzinach; od 9.00 do 13.00 zostanie przeprowadzone ćwiczenie pod kryptonimem „RENEGADE-SAREX 17/I” z wykorzystaniem lokalnych systemów alarmowania ludności. Nadane zostaną sygnały alarmowe (syrenami) dotyczące zagrożenia, najpierw ogłoszenie alarmu a potem jego odwołanie. Podajemy to w celu wyjaśnienia przyczyny uruchomienia syren alarmowych dodając, że dotyczy to tylko terenu  miasta i gminy Lipsko.

  Dodany 2.06.2017 przez Administrator

 • Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie mazowieckim

  Drodzy Mieszkańcy!

  Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

  Dodany 2.06.2017 przez Administrator

 • Ogloszenie o konkursie

  OGLOSZENIE OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU USŁUG AKTYWNEJ INTEGRACJI O CHARAKTERZE ZAWODOWYM W RAMACH PROJEKTU „AKTYWNA INTEGRACJA REALIZOWANA PRZEZ POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LIIPSKU” W RAMACH RPOWM 2014-2020

  Dodany 17.05.2017 przez Administrator

 • Samoobrona Kobiet

  W związku z wykonaniem postanowień decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia cyklu szkoleń z kobietami - ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz - samoobrony, rusza II edycja ogólnopolskich szkoleń kobiet z techniki walki. 

  Dodany 26.04.2017 przez Administrator

 • VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipsku ogłasza wyniki etapu Placówek Terenowych KRUS VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów wiejskich szkół podstawowych pn.  „ BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA ! ”

  Dodany 20.04.2017 przez Administrator

 • Oferta dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

  Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłasza kolejny nabór na 3 bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (dawniej Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie) na kierunek Informatyka lub Zarządzanie Informacją.

  Dodany 6.04.2017 przez Administrator

 • Podsumowanie warsztatów Wiślanego Okrągłego Stołu

  Możliwości rozwoju i zagospodarowania potencjału województwa mazowieckiego muszą uwzględniać bardzo szczególny charakter tego regionu. Po pierwsze, jest to województwo stołeczne, mające na swym terenie Warszawę – stolicę Polski, największe polskie miasto i zarazem znaczącą metropolię europejską.

  Dodany 6.04.2017 przez Administrator

 • Informacja KRUS - Turnusy Rehabilitacyjne Dla Dzieci

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS. Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku szkolnym, tj. urodzone pomiędzy 2002 a 2010 r.(7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

  Dodany 5.04.2017 przez Administrator

 • Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

  Z uwagi na częstotliwość występowania wypadków związanych z eksploatacją butli gazowych w gospodarstwach domowych, zakazuję użytkowania reduktorów, które zostały wytworzone na podstawie już nie obowiązującej od 15.02.2003r. normy PN-71/M-40321 ( okres użytkowania co najmniej  13 lat).

  Dodany 4.04.2017 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS do Rolników

  Szanowni Rolnicy,
  przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego pragnę zwrócić Państwa uwagę na bezpieczeństwo pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.

  Dodany 27.03.2017 przez Administrator

 • Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

  Fundacja Promocji i Rozwoju Gmin Polskich Smart Gmina z siedzibą w Warszawie przedłuża nabór  zgłoszeń na bezpłatne kursy w zakresie doskonalenia umiejętności  korzystania z technologii informacyjno komunikacyjnych w ramach Osi priorytetowej 10.2 Kompetencje kluczowe osób dorosłych, Mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego ...

  Dodany 21.03.2017 przez Administrator

 • Do 20 marca trwa nabór FIO-Mazowsze Lokalnie

  Do 20 marca 2017 można składać wnioski w tegorocznym konkursie dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. W ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie wspartych zostanie ok. 150 projektów kwotą ponad 675 tys. zł. 

  Dodany 13.03.2017 przez Administrator

 • Krajowa Administracja Skarbowa

  Szanowni Państwo, 1 marca 2017 roku została utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej.

  Dodany 8.03.2017 przez Administrator

 • 6 Rocznica Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  W dniu 01.03.2017 odbyły się obchody 6 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość rozpoczęto zbiórką pocztów sztandarowych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz uczestników obchodów na placu przed kościołem pod wezwaniem Św. Trójcy w Lipsku.

  Dodany 6.03.2017 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Już po raz siódmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa’’

  Dodany 16.02.2017 przez Administrator

 • Warsztaty „Wiślanego Okrągłego Stołu” w Lipsku

  Wisła to najdłuższa rzeka Polski, a także najdłuższa rzeka uchodząca do Morza Bałtyckiego, o długości 1047 km. Przez wieki Wisła odgrywała bardzo ważną rolę jako szlak komunikacyjny. Dzięki niej rozkwitał handel i wymiana gospodarcza, a co za tym idzie - rozwój nadwiślańskich miejscowości.

  Zmieniony 6.02.2017 przez Administrator

 • „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość”

  Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

  Dodany 3.02.2017 przez Administrator

 • Informacja o konkursie KRUS " Bezpieczne Gospodarstwo Rolne "

  XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 3.02.2017 przez Administrator

 • Obwieszczenie Marszałka Województwa Mazowieckiego

  Obwieszczenie Marszałka Województwa Mazowieckiego z 23 stycznia 2017 r. o podjęciu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego. 

  Dodany 3.02.2017 przez Administrator

 • Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY 2017

  Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY się­ga­ją­cy swo­ją tra­dy­cją XVII wie­ku  gro­ma­dzi w na­szym  mie­ście rol­ni­ków, ho­dow­ców i eks­por­te­rów ko­ni za­rów­no z kra­ju jak i za­gra­ni­cy. Podczas jar­mar­ku eks­po­no­wa­ne są mię­dzy in­ny­mi ak­ce­so­ria ry­mar­skie, sprzęt rol­ni­czy, wy­ro­by rze­mieśl­ni­cze, rze­mio­sło, sztu­ka lu­do­wa, ale przede wszyst­kim to, co sta­no­wi kwin­te­sen­cję te­go wy­da­rze­nia czy­li ko­nie wie­lu ras i ty­pów użyt­ko­wy­ch… 

  Dodany 2.02.2017 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego informuje, że kolejny wykład odbędzie się we wtorek 07 lutego 2017 r.  o godz. 11.00  w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury.

  Dodany 31.01.2017 przez Administrator

 • Warsztaty „Wiślany Okrągły Stół”

  Kontynuując ideę zeszłorocznego seminarium pn. „Wiślany Okrągły Stół” oraz dyskusję na temat wykorzystania rzeki do budowy produktów turystycznych, zaplanowaliśmy cykl czterech warsztatów, których celem jest nie tylko zdiagnozowanie istniejących zasobów fizycznych, kulturowych i społecznych oraz interesariuszy, ale także pojawiających się przeszkód rozwojowych. Warsztaty przyjmą formę praktycznych zajęć z tworzenia produktów turystycznych, uwzględniających uwarunkowania i zasoby lokalne.

  Zmieniony 26.01.2017 przez Administrator

 • Komunikat Departamentu Opłat Środowiskowych UMWM

  Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, że zbliżają się terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2016 na konta redystrybucyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

  Zmieniony 24.01.2017 przez Administrator

 • „Twój miś może zostać ratownikiem”

  Pragniemy poinformować, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”, którą objął patronatem Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

  Dodany 11.01.2017 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza wszystkich studentów na  wykład, który odbędzie się w dniu 17 stycznia tj. we wtorek o godz 11.00 w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury.

  Dodany 11.01.2017 przez Administrator

 • Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku

  „Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2015 roku” to kolejne opracowanie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie udostępnione w formie elektronicznej na stronie internetowej inspektoratu.

  Dodany 02.01.2017 przez Administrator