Archiwum 2018

Archiwum » Archiwum 2018

 • Zarządzenie Starosty

  Zgodnie z zarządzeniem Starosty ( zarządzanie nr 30/2018 z 11.12.2018r.)  24 grudnia 2018r. jest dniem wolnym od pracy w Starostwie  Powiatowym w Lipsku.  

  Jednocześnie informujemy, że urząd będzie  czynny w sobotę  29  grudnia  2018r. w godzinach od 7.30 do 15.30.

  Dodany 12.12.2018 przez Administrator

 • Nabór wniosków w ramach RPO WM 2014-2020

  Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, pełniąca rolę Instytucji Pośredniczącej ogłasza konkurs nr RPMA.09.02.01-IP.01-14-078/18 którego celem są działania na rzecz ułatwienia dostępu do usług społecznych poprzez zwiększenie zakresu i jakości usług środowiskowych sprzyjających deinstytucjonalizacji.

  Dodany 12.12.2018 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z TRADYCJĄ. Zenon Gierała – regionalista, etnograf mówił będzie o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. 

  Termin wykładu: 19 grudnia 2018 r godz. 14.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Po wykładzie spotkanie wigilijne, wspólny opłatek i  śpiewanie kolęd. 

  Dodany 11.12.2018 przez Administrator

 • Harcerskie spotkanie przy wigilijnym stole

  7 grudnia 2018 r. (piątek) w Jaworze Soleckim dzięki uprzejmości dyrektora szkoły - Pawła Niedzieli oraz zaangażowaniu tamtejszych nauczycieli społeczników - działaczy PTTK i ZHP odbyła się wigilia harcerska Hufca ZHP Lipsko.


  Dodany 10.12.2018 przez Administrator

 • VIII Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

  ALTS “Old - Boys” Lipsko i STAROSTA LIPSKI mają zaszczyt zaprosić na VIII Mistrzostwa Powiatu w Tenisie StołowymZawody odbędą się 8 grudnia 2018r. (sobota) o godz. 9.00 w hali sportowej Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku przy ulicy Zwoleńskiej 16.


  Dodany 30.11.2018 przez Administrator

 • Uroczysty apel w KP PSP

  W dniu 24 listopada 2018r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, który był okazją do wręczenia medali, odznaczeń i wyróżnień za trud codziennej pracy funkcjonariuszy, druhów i osób zaangażowanych w sprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i promocji obronności oraz działalności na rzecz naszej Ojczyzny i społeczności lokalnej.


  Dodany 27.11.2018 przez Administrator

 • II sesja Rady Powiatu Lipskiego

  W poniedziałek 26 listopada 2018 r. odbyła się II sesja Rady Powiatu Lipskiego nowej kadencji 2018-2023.  W spotkaniu uczestniczyło 14 radnych powiatowych. Miłym akcentem obrad sesji była wizyta Pani Poseł na Sejm RP - Anny Kwiecień reprezentującej Prawo i Sprawiedliwość, członkini Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Zdrowia, Komisji Spraw Zagranicznych, Komisji Gospodarki i Rozwoju, a także wiceprzewodniczącej Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji oraz przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego i wiceprzewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Sprywatyzowanych Szpitali.


  Dodany 26.11.2018 przez Administrator

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  Starostowie Lipscy wraz z Radą Powiatu Lipskiego

  składają najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania

  wszystkim pracownikom socjalnym, by każdy dzień trudnej

  i odpowiedzialnej pracy przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku względem drugiego człowieka.

 • Władze Powiatu

  Dnia 19.11.2018 Rada Powiatu VI Kadencji dokonała wyboru władz powiatu.

  W skład Zarządu Powiatu Lipskiego weszli:


  Sławomir Robert Śmieciuch - Starosta
  Maria Agnieszka Węgrzecka - Wicestarosta 
  Artur Łukasz Dygas - Członek Zarządu.
  Lucyna Gaik - Członek Zarządu
  Zbigniew Ostrach - Członek Zarządu.


  Dodany 21.11.2018 przez Administrator

 • Eksperymenty, nauka i dużo radości

  Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 19 i 20 listopada Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej w Długowoli. 

  Dodany 17.11.2018 przez Administrator

 • Sztafeta "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" 2018 w powiecie lipskim

  W roku jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę ruszyła po raz XVIII Sztafeta Rowerowa „Ogień Niepodległości” organizowana przez Hufiec ZHP Zgierz pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy.

  Dodany 13.11.2018 przez Administrator

 • Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

  W imieniu Starosty Lipskiego oraz Fundacji Rozwój Aktywność Społeczność ZAPRASZAMY przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu lipskiego na bezpłatne szkolenie pt.: "Nowe wzory ofert, umów i sprawozdań"  W programie: Nowe Rozporządzenia do Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zmiany we wzorach ofert, umów i sprawozdań. Jak wypełniać ofertę realizacji zadań publicznych. Jak czytać umowę z urzędem. Wypełnianie sprawozdań

  Dodany 13.11.2018 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z HISTORIĄ DROGA DO NIEPDLEGŁOŚCI - Bohaterowie Ziemi Lipskiej. 

  Dodany 8.11.2018 przez Administrator

 • SZTAFETA "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI"

  W roku jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę ruszyła po raz XVIII Sztafeta Rowerowa  „Ogień Niepodległości” organizowana przez Hufiec ZHP Zgierz pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy.
  W dniu 8 listopada 2018 roku sztafeta dojedzie do Lipska gdzie o godz. 17:00 będzie odprawiona uroczysta Masza Święta podczas której nastąpi przekazanie „Ognia Niepodległości” władzom lokalnym, strażakom, harcerzom i strzelcom

  Dodany 5.11.2018 przez Administrator

 • Wybory samorządowe 2018 - wyniki.

  Informacje PKW o wyborach samorządowych w powiecie lipskim 2018 - wyniki.

 • Infolinia programu "Mieszkanie Plus"

  Informujemy, że w związku z ogromnym zainteresowaniem Programem Mieszkanie Plus, Krajowy Zasób Nieruchomości uruchomił ogólnopolską infolinię 801-801-596. Pod powyższym numerem telefonu można uzyskać wszelkie informacje o tym programie. Zachęcamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

  Dodany 24.10.2018 przez Administrator

 • Podsumowanie kadencji 2014-2018

 • Uroczystości upamiętniające Wacława Ezechiela Długosza

  W sobotę 29 września 2018 roku w Starych Gardzienicach (Gmina Ciepielów) z okazji 100-lecia Niepodległości odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca Wicemarszałka Sejmu V kadencji oraz Posła II, III, IV i V kadencji w II RP Wacława Ezechiela Długosza - działacza niepodległościowego uczestnika walki o niepodległość, zapomnianej postaci polskiej historii.

  Dodany 3.10.2018 przez Administrator

 • Obchody 100-lecia niepodległości

  W roku 100-lecia obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, Starostwo Powiatowe w Lipsku wraz ze stowarzyszeniami, szkołami oraz służbami mundurowymi zorganizowało jubileuszowe przedsięwzięcie, które obfitowało w wielość atrakcyjnych działań. 27 września 2018 r. wspólne zaangażowanie pozwoliło upamiętnić jubileusz 20–lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipskiej „POWIŚLE”, zorganizować rajd „Szlakiem Niepodległości”, odsłonić uroczyście mural szkolny oraz zorganizować „Piknik dla bezpieczeństwa”.

  Dodany 3.10.2018 przez Administrator

 • XIX Dożynki Powiatowo - Gminne 2018

  Po raz kolejny Gmina Rzeczniów była gospodarzem Dożynek Powiatowo – Gminnych. Uroczystość skupiła społeczność Gminy Rzeczniów i całego Powiatu Lipskiego. Dożynki zgromadziły mnóstwo wystawców i zwiedzających. Tradycyjnie też bardzo mocno w organizację tej imprezy zaangażowały się instytucje, stowarzyszenia i sołectwa z terenu Gminy Rzeczniów i Powiatu Lipskiego, które m.in. przygotowały wieńce dożynkowe, a także stoiska prezentujące swoje walory. 

  Dodany 18.09.2018 przez Administrator

 • Szkolenie dla organizacji pozarządowych

  Serdecznie zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu lipskiego na szkolenie, które przeprowadzi z ramienia Fundacji Rozwój Aktywność Społeczność w Radomiu wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jedlni - Letnisko i Wrzosowa w Jedlni - Letnisko w ramach MOBILNEGO CENTRUM WSPRCIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH  Pan Andrzej Rybus - Tołłoczko, Współprzewodniczący Mazowieckiej Rady Pożytku Publicznego.

  Dodany 6.09.2018 przez Administrator

 • Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

  Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

  Dodany 6.09.2018 przez Administrator

 • BEZPŁATNE BADANIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

  PŁUC i KLATKI PIERSIOWEJ w okresie od 20 sierpnia do 15 grudnia 2018r. dla osób w wieku 50 - 70 lat zamieszkałych lub przebywających  na terenie powiatów: radomskiego (z wyłączeniem miasta Radomia), grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, opoczyńskiego, przysuskiego...

  Dodany 28.08.2018 przez Administrator

 • Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse”

  Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji. Działania powinny być nastawione na samodzielną pracę młodych ludzi i uczenie się kompetencji w działaniu.

  Dodany 27.08.2018 przez Administrator

 • Mazowieckie Barwy Wolontariatu

  Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

  Dodany 24.08.2018 przez Administrator

 • Konkurs fotograficzny KOWR

  „Polskie kadry” to ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2018 r. Celem konkursu jest ukazanie bogactwa regionów Polski w dwóch kategoriach tematycznych: żywnościowej i krajoznawczej.

  Dodany 21.08.2018 przez Administrator

 • Zmiana godzin urzędowania 10.08.2018

  Informujemy, że dnia 10.08.2018 tj. piątek skróceniu ulegają godziny pracy urzędu. Obsługa interesantów w Starostwie Powiatowym (budynek - Rynek 1) oraz Powiatowym Zaspole ds. Orzekania o Niepełnosprawności (budynek przy ul. Iłżeckiej) odbywać się będzie do godz. 14.30. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu (budynek przy ul. Partyzantów) pozostaje bez zmian tj. do godz. 15.30.

  Zmieniony 10.08.2018 przez Administrator

 • Internetowa giełda rolna

  Chcielibyśmy poinformować o powstaniu internetowej giełdy rolnej Rynek-Rolny.pl. Skupia ona rolników, ogrodników i sadowników. Za pomoca giełdy rolnicy mogą w szybki i prosty sposób znaleźć odbiorców swoich produktów. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to świetne narzędzie do codziennej pracy każdego nowoczesnego rolnika. Dodatkowe informacje pod adresem www: http://www.rynek-rolny.pl.

  Dodany 3.07.2018 przez Administrator

 • ĆWICZENIA p.k. ,,KINGSPAN 2018”

  25 czerwca 2018 roku miały miejsce ćwiczenia powiatowe zorganizowane przez KP PSP w Lipsku we współpracy z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Lipsku pod kryptonimem „KINGSPAN 2018”. Ćwiczenia przeprowadzono na terenie zakładu produkcyjnego KINGSPAN Lipsko.

  Dodany 26.06.2018 przez Administrator

 • KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI

  Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. 

  Dodany 20.06.2018 przez Administrator

 • Ogłoszenie Dyrektora SPZZOZ w Lipsku

  Z dniem 3 kwietnia Szpital w Lipsku poszerzył swoją działalność o poradnię lekarza, pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Poradnia rodzinna czynna jest przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 18:00.

  Dodany 20.06.2018 przez Administrator

 • Pociąg "Słoneczny"

  W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

  Dodany 13.06.2018 przez Administrator

 • List Prezesa KRUS

  List Prezesa KRUS do Rolników i Dzieci.

  W trosce o bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych

  Dodany 5.06.2018 przez Administrator

 • Pomoc poszkodowanym

  Informujemy, że cały czas trwa pomoc dla poszkodowanych podczas sobotniej trąby powietrznej, która przeszła nad gminą Rzeczniów. Caritas Diecezji Radomskiej uruchomiło konto, na które można wpłacać datki. Zachęcamy i prosimy o wpłaty, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. Środki finansowe można wpłacać na konto nr 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 Caritas Diecezji Radomskiej, ul. Kościelna 5, 26-604 Radom z dopiskiem KANIOSY...

  Dodany 30.05.2018 przez Administrator

 • 24 ratowników harcerskich z certyfikatami

  Zakończył się trwający 2 majowe weekendy (11-13 oraz 25-27 maj 2018 r.) organizowany przez Hufiec ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku oraz Centralną Harcerską Szkołę Ratowniczą (HSR) w Warszawie - Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Bąkowej (gmina Ciepielów, powiat lipski).

  Dodany 29.05.2018 przez Administrator

 • Zlot Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

  Uroczystości zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hucie zbiegły się z rocznicą 50-lecia powstania Orderu Uśmiechu. Wydarzeniu patronował Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, a zarazem kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, który również był obecny w Lipsku. Przyjechali także przedstawiciele 19 placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski.

  Dodany 21.05.2018 przez Administrator

 • Powiatowy Dzień Strażaka

  Powiatowy Dzień Strażaka w Lipsku, w tonie jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Został również oficjalnie przekazany i poświęcony przez duchowieństwo nowy samochód pożarniczy MAN TGM. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy w Lipsku.

  Dodany 16.05.2018 przez Administrator

 • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ROZEGRANEGO W JAWORZE SOLECKIM, GMINA SIENNO  W DNIU 24 KWIETNIA 2018 ROKU.

  Dodany 26.04.2018 przez Administrator

 • „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lipsku informuje, iż etap Placówek Terenowych VIII  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’ został rozstrzygnięty.

  Dodany 26.04.2018 przez Administrator

 • Konkurs literacki „40 Pokoleń”

  Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie  książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne. 

  Dodany 6.04.2018 przez Administrator

 • Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych

  Uprzejmie informujemy o nowej internetowej giełdzie rolnej Agro-Maket24. Jest to portal przeznaczony dla producentów rolnych i firm związanych z branżą rolniczą. W Agro-Market24 można dodawać bezpłatnie ogłoszenia rolnicze, przeglądać oferty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Zapraszamy do korzystania z międzynarodowej giełdy rolnej.

  Dodany 4.04.2018 przez Administrator

 • ROCZNICA ŚMIERCI KS. KAPELANA MJR. STANISŁAWA DOMAŃSKIEGO

  W dn. 18.03.2018r. delegacja władz powiatu lipskiego, gminy Sienno, strażaków i strzelców  wzięła udział w uroczystości dnia Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. mjr Stanisława Domańskiego w Siennie był on kapelanem 1.batalionu 3. Pułku Piechoty Legionów AK. Po 1945 r. Kontynuował działalność pod ps. „Cezary” w ramach podziemia niepodległościowego na terenie Kielecczyzny.

  Dodany 26.03.2018 przez Administrator

 • X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA

  Pracujesz naukowo, założyłeś niedawno firmę, jesteś innowacyjny - idealnie pasujesz do naszego Konkursu! Aplikuj do naszego Konkursu! Złóż aplikację do Innowatora Mazowsza! Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.

  Dodany 19.03.2018 przez Administrator

 • Apel do podatników

  Podatniku! Przekaż 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu lipskiego.

   

  Dodany 8.03.2018 przez Administrator

 • Konkurs dla start up'ów "Startuj z Mazowsza"

  Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietna br.

  Zmieniony 21.03.2018 przez Administrator

 • Informacja Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Pismo Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące Rejestru Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym.

  Dodany 6.03.2018 przez Administrator

 • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  W dniu 01.03.2018 r. w Lipsku odbyły się obchody 8 Rocznicy Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką uczestników obchodów, pocztów sztandarowych instytucji oraz szkół, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń na placu przed kościołem p.w. św. Trójcy w Lipsku.

  Dodany 2.03.2018 przez Administrator

 • Załóż Profil Zaufany i wyślij JPK_VAT

  Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego. 

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wydaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 22.02.2018 przez Administrator

 • Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ REHABILITACJA. Wykład wygłosi MARLENA ŚWIECH. Termin wykładu: 22 lutego 2018 r godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Informacja o konkursie KRUS " Bezpieczne Gospodarstwo Rolne "

  XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 19.02.2018 przez Administrator

 • Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej

  Zawiadomienie o naborze do Rady Społecznej przy Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie ogłasza nabór do Rady Społecznej przy OT KOWR w Warszawie.

  Dodany 13.02.2018 przez Administrator

 • Przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

  W piątek 09 lutego 2018 roku w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu władze samorządowe naszego powiatu: Starosta - Roman Ochyński i Wicestarosta - Paweł Jędraszek, podpisali umowę na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek: od granicy powiatu radomskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • KUSAKI w Starostwie Powiatowym w Lipsku

  Kusaki to staropolski zwyczaj obchodzony przed Środą Popielcową. Kusakami nazywano również osoby uczestniczące w tym obrzędzie. Miały one symboliczny wymiar, ponieważ nadejście diabła czy innych przebierańców zwiastował koniec czasu karnawału i zaczątki Wielkiego Postu - czasu wolnego od grzechu. W ostatnie dni zapustów - karnawału, bawiono się bardzo hucznie.

  Dodany 12.02.2018 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

  Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 7.02.2018 przez Administrator

 • Narada szkoleniowo - zadaniowa

  Zgodnie z planem szkolenia obronnego i obrony cywilnej na 2018 rok - w dniu 2 lutego 2018r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku, odbyła się narada szkoleniowo - zadaniowa w której uczestniczyli pracownicy ds. obronnych i obrony cywilnej Gmin Powiatu Lipskiego i Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 5.02.2018 przez Administrator

 • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy - płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

  Dodany 30.1.2018 przez Administrator

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacji wojskowej podlegać będą: - mężczyźni urodzeni w 1999 roku; - mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; - osoby urodzone w latach 1997-1998 r.

  Dodany 24.01.2018 przez Administrator

 • Obwieszczenie Starosty Lipskiego

  Obwieszczenie Starosty Lipskiego o wszczętym postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

  Dodany 23.1.2018 przez Administrator

 • Badania ankietowe GUS

  Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

  Dodany 17.1.2018 przez Administrator