Archiwum 2021

Archiwum » Archiwum 2021

 • 7 stycznia - urząd nieczynny

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 53/2021 z dnia 28 grudnia 2021 r. Starosty Lipskiego dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku. 

  W związku z powyższym tego dnia urząd będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.
   

  Dodany 3.01.2022 przez Administrator

 • Życzenia Noworoczne

  Nadszedł czas, gdy żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Życzymy siły i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów 
  oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
  Nade wszystko życzymy zdrowia i wytrwałości na każdy dzień Nowego Roku.

           Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 31.12.2021 przez Administrator

 • Podziękowania dla przedstawicieli delegacji dożynkowej powiatu lipskiego

  Na dzisiejszej i zarazem ostatniej tegorocznej sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań dla przedstawicieli delegacji za reprezentowanie powiatu lipskiego w Dożynkach Wojewódzkich w Radomiu.
  Serdeczne podziękowania otrzymali: Starościna dożynek - Sabina Lizner, Starosta dożynek - Tomasz Starzyk, oraz KGW z Maruszowa „Teraz My”, a złożyli je: Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta Powiatu Lipskiego – Maria Węgrzecka oraz Józef Sosnowski – Przewodniczący Rady Powiatu.

  Dodany 30.12.2021 przez Administrator

 • Zmarła Jadwiga Buza

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 grudnia 2021 r. zmarła Jadwiga Buza - w latach 1998-2002 Radna Rady Powiatu, a w latach 2010-2018 Przewodnicząca Rady Powiatu. Przez dwadzieścia lat - od 1981 r. do 2001 r. - pełniła funkcję Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Krępie Kościelnej (gm. Lipsko). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 grudnia 2021 r. o godzinie 9.00 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krępie Kościelnej.

  Dodany 30.12.2021 przez Administrator

 • 31 grudnia 2021 r. - skrócenie czasu pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 52/2021 z dnia 28 grudnia 2021r. Starosty Lipskiego w dniu 31 grudnia 2021 r. (piątek) nastąpi skrócenie czasu pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku. W związku z powyższym tego dnia urząd będzie czynny w godzinach: 7.30 - 13.00
  Za utrudnienia przepraszamy.

  Dodany 29.12.2021 przez Administrator

 • Życzenia od Starosty

   

  Szanowni Państwo,
   

  w imieniu własnym, w imieniu Zarządu i w imieniu Rady Powiatu, chciałbym Wszystkim złożyć życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Niebawem Wszyscy będziemy świadkami narodzin Bożej Dzieciny.
  Będzie to symbolizować wiarę, nadzieję, miłość i pokój. Życzę Wszystkim wiary w to, że nadchodzący rok będzie zdecydowanie lepszy. Życzę miłości, bo ona wśród najbliższych jest najważniejsza. 

  Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch

  Dodany 23.12.2021 przez Administrator

 • Życzenia od Zarządu i Rady

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
  życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy świąteczny czas,
  upłynął na miłych spotkaniach w gronie rodziny i przyjaciół,
  by przepełniony był pomyślnością, spokojem i radością..

  Niech życzenia składane przed wigilijną wieczerzą
  będą szczere i czyste jak biel opłatka,
  a nadchodzący Nowy Rok niech będzie ich spełnieniem.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 21.12.2021 przez Administrator

 • 24 grudnia 2021 r. - urząd nieczynny

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 13/2021 z dnia 30 kwietnia 2021 r. Starosty Lipskiego dzień 24 grudnia 2021 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku.
  W związku z powyższym tego dnia urząd będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

  Dodany 21.12.2021 przez Administrator

 • Uroczysty Apel w Pionkach – przekazanie pojazdów pożarniczych dla PSP i OSP z regionu radomskiego.

  W dniu 16 grudnia 2021 r. odbył się uroczysty apel z okazji przekazania pojazdów pożarniczych oraz hali magazynowo-garażowej przy jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 4 w Pionkach, na którym został przekazany dla Komendy Powiatowej PSP w Lipsku pojazd wielozadaniowy UTV POLARIS RANDER, a dla OSP w Grabowcu i Rzeczniowie średnie samochody pożarnicze GBA.

  Dodany 17.12.2021 przez Administrator

 • Paczki świąteczne dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej

  Święta to czas wyjątkowy, kiedy spotykamy się  przede wszystkim w gronie najbliższej, kochającej rodziny. Szczególnie ten czas przeżywają dzieci, które nie mają opieki ze strony rodziców biologicznych. W dniach od 6 do 14 grudnia 2021 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku Starosta Powiatu Lipskiego - Sławomir Śmieciuch i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku - Koryna Kucharczyk przekazali paczki świąteczne dla wychowanków rodzin zastępczych i rodzinnego domu dziecka - zamieszkałych na terenie powiatu lipskiego. 

  Dodany 15.12.2021 przez Administrator

 • Radni Powiatu Lipskiego po raz kolejny przygotowali świąteczne prezenty dla rodziny w projekcie Szlachetna PACZKA

  Delegacja Rady Powiatu Lipskiego, reprezentowana przez Starostę Lipskiego – Sławomira Śmieciucha, przekazała paczki do lokalnego sztabu akcji. – Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas Szlachetna Paczka będzie dla rodziny wsparciem w codziennym życiu i choć w części zaspokoi ich podstawowe potrzeby. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie a wspaniałym wolontariuszom z „Lipskiej Szlachetnej Paczki” za możliwość niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu – mówi Starosta Lipski.

  Dodany 15.12.2021 przez Administrator

 • Informacja dotycząca wykonywania badań mammograficznych

  W SPZZOZ w Lipsku znajduje się Pracownia Mammograficzna, w której wykonywane są badania piersi ze skierowaniem i bez skierowania. Lipski szpital od wielu lat uczestniczy w Programie „Profilaktyka Raka Piersi”, badania te są wykonywane przez wykwalifikowany personel z wieloletnim stażem. Zarówno lekarze opisujący badania jak i technicy wykonujący mammografię to profesjonaliści w tej dziedzinie.

  Dodany 14.12.2021 przez Administrator

 • Powiat lipski - umowa na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego

  Ponad 17,8 mln zł otrzymają samorządy z województwa mazowieckiego w ramach przekazania dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych w ramach rezerwy celowej i ogólnej. Uroczystość podpisania umów z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła oraz Wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego odbyła się 10 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

  Dodany 13.12.2021 przez Administrator

 • Zaproszenie na wykład UTW

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu Prawo dla seniora zatytułowany „Prawa konsumenta”.
  Termin wykładu: 14 grudnia 2021 (wtorek) godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Wykład wygłosi Szymon Witczak.
  Po wykładzie spotkanie opłatkowe i koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Siennie.

  Dodany 10.12.2021 przez Administrator

 • ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 (the UN Internet Governance Forum), który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

  Dodany 6.12.2021 przez Administrator

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   

  Z okazji święta wolontariuszy składamy serdeczne życzenia
  wszystkim osobom, które bezinteresownie
  angażują się w aktywność wolontariacką,
  działają na rzecz lokalnej społeczności
  i dają wiele uśmiechu ludziom w potrzebie.

  Dziękujemy za Wasze dobre serca.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 5.12.2021 przez Administrator

 • Uruchomienie Geoportalu Powiatu Lipskiego

  Starosta Lipski informuje o uruchomieniu Geoprtalu Powiatu Lipskiego, który wprowadza szereg e-usług w ramach cyfryzacji urzędu Starostwa Powiatowego w Lipsku. Geoportal zapewnia w trybie chronionym internetową obsługę wykonawców prac geodezyjnych, internetową obsługę narad koordynacyjnych, pobieranie materiałów zasobu geodezyjnego i płatności on-line za pobrane materiały a w trybie publicznym wizualizację danych systemu Ewidencji Gruntów i Budynków.

  Dodany 3.12.2021 przez Administrator

 • Info PUP w Lipsku - Komunikat o szacowaniu środków KFS

  W celu oszacowania zapotrzebowania na środki KFS na 2022 rok, Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku zaprasza do złożenia wstępnej deklaracji  badającej zapotrzebowanie na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego w terminie do 06.12.2021 roku. Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego może dofinansować działania na rzecz kształcenia pracowników zatrudnionych w firmach działających na terenie Lipska i powiatu lipskiego.
   

  Dodany 3.12.2021 przez Administrator

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych,
  życzymy osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i opiekunom,
  realizacji marzeń i osiągania zamierzonych celów.
  .


  Jednocześnie dziękujemy osobom zaangażowanym w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami za wrażliwość, wytrwałość i oddanie.

  „Nie widzę, lecz czuję
  Nie słyszę, lecz obserwuję
  Nie chodzę, lecz myślę
  Nie wszystko rozumiem,
  lecz mam marzenia”

  Autor nieznany

  Dodany 3.12.2021 przez Administrator

 • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

  Konkurs jest organizowany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

  Dodany 30.11.2021 przez Administrator

 • Bieżący stan prac budowlanych COM w Lipsku

  Budynek ma już pokrycie dachowe. Wstawiono okna. Wykonywana jest elewacja zewnętrzna. Prace przebiegają zgodnie z terminem. „Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne” w Lipsku współfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

  Dodany 29.11.2021 przez Administrator

 • Nowy sprzęt w SPZZOZ w Lipsku

  Powiat Lipski zakupił nowy podnośnik transportowo-kąpielowy o wartości 24.999,19 zł do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

  Stary podnośnik, który był na wyposażeniu szpitala uległ całkowitemu uszkodzeniu, bez możliwości naprawy.

  Dodany 23.11.2021 przez Administrator

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
  składamy serdeczne podziękowania wszystkim Pracownikom Socjalnym
  za pracę, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

   

  Życzymy, aby każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji,
  a nagrodą za trud i wysiłek niech będzie szacunek społeczny i wdzięczność osób, którym pomagacie.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 21.11.2021 przez Administrator

 • Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  W tym roku powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lipsku były wyjątkowe. Podczas spotkania w imieniu Prezydenta zostały wręczone odznaczenia państwowe - Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta msza święta oraz sztafeta rowerowa, wszystko w duchu patriotyzmu i pamięci ofiar wojny. Wydarzenie odbyło się 7 listopada.

  Dodany 13.11.2021 przez Administrator

 • Wspólny projekt Powiatu Lipskiego i Samorządu Województwa Mazoweckiego

  Powiat Lipski w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

  Dodany 09.11.2021 przez Administrator

 • Zaproszenie na spotkanie

  Starosta Lipski zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Lipska na spotkanie w sprawie budowy domów dziecka w Lipsku. 17 listopada 2021 r. (środa), godzina 16.00, sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Lipsku (ul. Rynek 1)

  Dodany 08.11.2021 przez Administrator

 • Powiatowe uroczystości rocznicowe związane z Narodowym Świętem Niepodległości

  Przygotowując się do święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości po raz  XX rusza Sztafeta Rowerowa „Ogień Niepodległości” organizowana przez Hufiec ZHP Zgierz pod patronatem honorowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

  Dodany 03.11.2021 przez Administrator

 • Trwa remont drogi powiatowej w Tymienicy

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o rozpoczętych robotach drogowych inwestycji pn.: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1913W Ciepielów - Tymienica - Chotcza w miejscowości Tymienica dł. 990mb". Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki współpracy Powiatu Lipskiego z Gminą Chotcza.

  Dodany 02.11.2021 przez Administrator

 • Budowa chodnika w Hucie

  Z początkiem października rozpoczęły się prace związane z wykonaniem zadania pn.: "Wykonanie jednostronnego chodnika w miejscowości Huta na długości 608mb i szerokości 1,50m po stronie lewej drogi powiatowej nr 1905W Leszczyny-Huta-Lipsko"

  Dodany 29.10.2021 przez Administrator

 • EURES - Bezpieczeństwo i prawo w pracy w Europie.

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje, o możliwości udziału w spotkaniu on-line na temat bezpiecznej pracy za granicą. Spotkanie odbędzie się 28 października 2021 r. o godz. 14:00 w aplikacji Microsoft Teams. Możliwość dołączenia do spotkania na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej.

  Dodany 27.10.2021 przez Administrator

 • Zmiana lokalizacji punktu Nieodpłatnej pomocy prawnej

  Od 29.10.2021r. do odwołania nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie będzie udzielane w pokoju nr 42 w Starostwie Powiatowym w Lipsku ul. Rynek 1. Harmonogram pracy punktu pozostaje bez zmian. Zapisy pod numerem telefonu 48 3783-011.

  Dodany 27.10.2021 przez Administrator

 • Powiat Lipski z dofinansowaniem Rządowego Funduszu „Polski Ład”

  - Bardzo miło jest mi poinformować, że kolejne rządowe środki trafią do naszego powiatu. Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowego Funduszu "Polski Ład". Dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu otrzymamy wsparcie finansowe w kwocie 8 750 000,00 zł. ...

  Dodany 25.10.2021 przez Administrator

 • Powiat Lipski zakupił nowy podnośnik transportowo-kąpielowy do Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego w SPZZOZ Lipsko

  Zakup nowego podnośnika wynikał z faktu całkowitego uszkodzenia sprzętu, który szpital dotychczas posiadał. Podnośnik jest niezbędny dla pacjentów leżących, wymagających transportu do wanny w pozycji leżącej. Takie potrzeby są priorytetowe dla działań Powiatu Lipskiego, gdyż brak tego typu urządzenia powoduje również utrudnienie w zapewnieniu właściwego stanu higienicznego pacjentów i zapewniania im komfortu. Ponadto praca personelu jest utrudniona, co wpływa na jakość świadczenia usług medycznych.

  Dodany 25.10.2021 przez Administrator

 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego

  Zarząd Powiatu ogłasza się otwarty konkurs ofert dla zadania pn.: „Realizacja zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu lipskiego w 2022 r.”, polegającego na prowadzeniu jednego punktu, w którym udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna oraz świadczone będzie nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, a także powierzeniu zadania z zakresu edukacji prawnej.

  Dodany 25.10.2021 przez Administrator

 • Szkoły średnie z terenu powiatu lipskiego otrzymały dotacje.

  19 października w Delegaturze w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Starosta Powiatu Lipskiego - Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta Powiatu Lipskiego - Maria Węgrzecka oraz Skarbnik Powiatu - Grażyna Maryniak-Gawrylik podpisali dwie umowy na dotacje dla szkół średnich  z terenu powiatu lipskiego.

  Dodany 20.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Zaproszenie na bezpłatne szkolenie NGO

  Fundacja Rozwój Aktywność Społeczność w Radomiu oraz Starostwo Powiatowe w Lipsku zapraszają reprezentantów organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenia w formie tradycyjnej: Szkolenie odbędzie się 4 listopada 2021 r. (czwartek) w godzinach 10.00 do 15.00 nt.: „Wypełnianie ofert realizacji zadania publicznego”, miejsce: Starostwo Powiatowe Lipsko - sala konferencyjna, 27-300 Lipsko ul. Rynek 1.

  Dodany 19.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy w ZSOiT w Lipsku

  W dniu 13 października Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku świętował Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona. W czasie uroczystego apelu odbyło się także Ślubowanie Klas Pierwszych, a nauczyciele zostali wyróżnieni Nagrodą Dyrektora Szkoły. W uroczystości uczestniczył Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch.

  Dodany 14.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświatowych. Przekazujemy Państwu wyrazy uznania za trud wkładany w kształtowanie osobowości młodego pokolenia, konsekwencję w nauczaniu oraz wychowaniu. W tym uroczystym dla Was dniu życzymy dużo zdrowa, wytrwałości oraz pomyślności w życiu osobistym. Niech pogoda ducha i pasja przekazania wiedzy, towarzyszą Państwu każdego dnia.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 14.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Powiat lipski awansował w rankingu „Liderzy Inwestycji”

  Pismo samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking „Liderzy Inwestycji”. Sprawdzono wydatki na inwestycje we wszystkich samorządach w Polsce. Przygotowując ranking, zebrano całość wydatków majątkowych, poniesionych w latach 2018–2020, po czym podzielono je na liczbę mieszkańców danego województwa, powiatu, miasta czy gminy wiejskiej.

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Dzień Ratownictwa Medycznego

  W Dniu Ratownictwa Medycznego wszystkim Ratownikom Medycznym składamy wyrazy najwyższego uznania za sumienną pracę, szybkie i sprawne działanie oraz wysiłek wkładany w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. W tym ważnym dniu życzymy Państwu zdrowia, szczęścia, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywania tego niezwykle ważnego i wymagającego zawodu.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Mobilna aplikacja ePraca

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje o nowej aplikacji mobilnej ePraca,  która skierowana jest do osób zainteresowanych znalezieniem pracy. Aplikacja została udostępniona dla urządzeń z systemem operacyjny, Android  ( w  niedługim terminie również dla  iOS).

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Zakończenie robót budowlanych na drodze powiatowej w Leopoldowie

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o zakończonych i odebranych robotach budowlanych zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1921W Wiśniówek – Leopoldów w miejscowości Leopoldów od km 3+850 do km 4+430 o długości 580mb. Wartość wykonanych robót: 188 886,92 zł w tym: 94 442,92 zł (wkład własny powiatu), 94 444,00 zł (wkład UMiG Lipsko).

  Dodany 07.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • PUP w Lipsku - informacja o dostępnych formach wsparcia

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku zachęca osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej do ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz do skorzystania ze szkoleń zawodowych w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób  w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie lipskim (IV)” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej VIII Rozwój rynku pracy, Działanie 8.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP i przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19 – projekty pozakonkursowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

  Dodany 07.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Rozpoczęcie robót bitumicznych w Starej Wsi

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o rozpoczętych robotach bitumicznych przy zadaniu pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1923W Sienno- Kochanówka-Grabowiec w km 0+670 do km 1+530 dł. 860mb. Wartość wykonywanych robót: 747 356,04 zł. Na całym odcinku przebudowanej drogi wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie, bądź sygnalizacją świetlną.. Prosimy wszystkich uczestników ruchu na tym odcinku drogi o bezpieczną i ostrożną jazdę.

  Dodany 06.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • PRACA SEZONOWA Z EURES

  Sieć EURES prowadzi kampanię informacyjną nt. pracy sezonowej w UE w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Kampania trwa do października 2021r. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej eures.praca.gov.pl, gdzie w zakładce PRAWA PRZEZ CAŁY ROK, publikowane są różnego rodzaju informacje w ramach kampanii, w tym informacje o wydarzeniach realizowanych przez urzędy pracy i Ochotnicze Hufce Pracy na terenie kraju.

  Dodany 06.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Zakończenie remontu drogi powiatowej w Hucie

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o zakończonych i odebranych robotach budowlanych zadania pn.: Remont drogi powiatowej nr 1905W Leszczyny-Huta-Lipsko od km 2+315 do km 3+015 dł. 700mb (odcinek przez m. Huta).
  Wartość wykonanych robót: 309 829,82 zł, w tym: 247 863,82 zł (wkład własny powiatu), 61 966,00 zł (wkład UMiG Lipsko).

  Dodany 04.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Powiat Lipski wyróżniony: Lider Regionu 2021

  Redakcja Echa Dnia już po raz 15 wyróżniła firmy i instytucje oraz samorządy, które wnoszą trwały wkład w rozwój gospodarczy naszego regionu poprzez promocję, funkcjonowanie oraz działanie na rzecz środowiska lokalnego. W tym gronie znalazł się również Powiat Lipski. Nagrody Gospodarcze Echa Dnia - Liderzy Regionu 2021 zostały wręczone 24 września podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

  Dodany 01.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Oddział Ginekologiczno-Położniczy w SPZZOZ w Lipsku wznowił po remoncie świadczenia usług medycznych

  Oficjalne oddanie wyremontowanego oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Lipsku odbyło się 27 września. Oddział wznowił świadczenia usług medycznych od początku września bieżącego roku. Wykonane prace modernizacyjne w placówce przyczynią się do podniesienia komfortu pacjentek przebywających na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz ich nowonarodzonych dzieci. Po przeprowadzonym remoncie placówka zapewnia nowoczesne warunki hospitalizacji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek z regionu.

  Dodany 01.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Jubileusz 60-lecia działalności domu kultury w Lipsku

  25 września dom kultury w Lipsku (obecnie; Lipskie Centrum Kultury) obchodził 60-lecie działalności twórczej. Z tej okazji odbyła się uroczysta diamentowa gala, na której gościli Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch oraz Przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego Józef Sosnowski. W imieniu władz samorządu przekazali Dyrektor placówki - Izabeli Rondudzie gratulacje świetnego jubileuszu oraz wręczyli list gratulacyjny i kwiaty.

  Dodany 30.09.2021 przez Administrator

 • Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy. Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie spis.gov.pl.

  Dodany 28.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Dzień Budowlańca

   

  Z okazji Dnia Budowlańca, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Wykonawcom i osobom związanym z budownictwem. Życzymy wielu wygranych przetargów, sukcesów zawodowych, dobrych relacji z inwestorami, ciekawych możliwości rozwoju, świeżych pomysłów i projektów, zadowolenia z dobrze wykonanej pracy, realizacji ambitnych celów oraz zadowolenia z wkładu w rozwijanie Powiatu Lipskiego.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 25.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Ostatnie dni na spisanie w Narodowym Spisie Powszechnym!

  Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Prezes Głównego Urzędu Statystycznego dr Dominik Rozkrut 21 września br. podczas wideokonferencji prasowej zaapelowali do mieszkańców Mazowsza o wzięcie udziału w spisie. Uczestnictwo w NSP jest obowiązkowe.

  Dodany 23.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Co stracisz, jeśli się nie spiszesz?

  Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

  Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.

  Dodany 22.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Budowa drogi powiatowej w Starej Wsi

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje, że z końcem sierpnia rozpoczęła się realizacja inwestycji pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1923W Sienno-Kochanówka-Grabowiec w km 0+670 do km 1+530. Wartość inwestycji: 747 356,04 zł. Inwestycja jest prowadzona w miejscowości Stara Wieś, gdzie występuje zwarta zabudowa. Wszystkich kierowców prosimy o rozważną jazdę. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

  Dodany 17.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Duże postępy w budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku

  Realizacja inwestycji przebiega terminowo. Po nieco ponad dwóch miesiącach prac budowlanych widać duże postępy. Zdjęcia z obecnym stanem budowy znajdą Państwo na naszym Facebooku, tutaj: Fotorelacja z budowy. „Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne” w Lipsku współfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

  Dodany 15.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Praca sezonowa z EURES

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku w ramach kampanii informacyjnej pod nazwą "Rights for all seasons"/"Prawa przez cały rok" zaprasza osoby zainteresowane pracą sezonową w krajach UE w dniach od 21 - 22 września 2021 r. do udziału w indywidualnych telefonicznych konsultacjach z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Lipsku.

  Dodany 15.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Obchody 82. rocznicy mordu jeńców wojennych w Dąbrowie

  W minioną niedzielę 12 września w Dąbrowie, gmina Ciepielów odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy mordu jeńców wojennych żołnierzy Wojska Polskiego – 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty z Lublińca.

  Dodany 14.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Zakończenie prac modernizacji drogi w Podolanach

  Powiat Lipski informuje o zakończeniu zadania pn. Przebudowa (modernizacja) drogi powiatowej nr 1910W Bąkowa – do drogi woj. 747 przez miejscowość Podolany w km 1+320 do km 3+070. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współpracy Powiatu Lipskiego z Nadleśnictwem Zwoleń, Gminą Ciepielów oraz Fermą Podolany.

  Dodany 14.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Mazowieckie Barwy Wolontariatu

  Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać!

  Kandydatów należy zgłaszać na formularzu zgłoszeniowym od 1 do 30 września.

  Dodany 14.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • 100 hulajnóg od KRUS dla dzieci

  Czy znasz zasady bezpiecznego przebywania w gospodarstwie rolnym?
  Sprawdź swoją wiedzę i wygraj jedną z 100 hulajnóg ufundowanych przez KRUS.

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.

  Dodany 14.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

  ​​​​​​​Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

  Dodany 13.09.2021 przez Administrator

 • Chodnik w Krępie Kościelnej – budowa zakończona

  Starostwo Powiatowe w Lipsku informuje o zakończonym zadaniu pn.: "Wykonanie jednostronnego chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1912W Leszczyny- Krępa Kościelna w m. Krępa Kościelna na odcinku od skrzyżowania z drogą wewnętrzną o nr. ewid. dz. nr 265, do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 747 na długości 280mb wraz z wykonaniem peronu przystankowego”.

  Dodany 09.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Jesienne szczepienie lisów

  Od 11 września do 3 października 2021 r. na terenie powiatu lipskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki, z pominięciem akwenów wodnych, dróg i obszarów zabudowanych.

  Dodany 08.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje, że nadal prowadzi nabór wniosków na następujące formy wsparcia:...

  Dodany 08.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Jak spisać się szybko?

  ​​​​​​​Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz. Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/.

  Dodany 06.09.2021 przez Administrator

 • Rozpoczęcie roku szkolnego w Solcu nad Wisłą oraz w Hucie

  Dzisiaj Starosta Lipski – Sławomir Śmieciach oraz Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego – Zbigniew Ostrach uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego w dwóch szkołach: Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

  Dodany 01.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Życzenia - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

   

  Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022, wszystkim Pracownikom Oświaty, Uczniom i Rodzicom 
  życzymy wzajemnej życzliwości, zaufania oraz wytrwałości, a także pozytywnego nastawienia w każdym dniu.
  Aby szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić.
  Niech ten rok obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 01.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • 1 września - 82.rocznica II wojny światowej

  82 lata temu rozpoczęła się największa
  wojna w historii ludzkości, która pochłonęła miliony ofiar.
  Dziś wspominamy bohaterów tamtych czasów
  i składamy hołd wszystkim, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  Cześć Waszej Pamięci!

  Dodany 01.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych w Pawłowicach 2021

  W niedzielę, 27 sierpnia w Pawłowicach odbyła się kolejna edycja Nadwiślańskiego Święta Upraw Ogrodniczych. Święto było wspaniałą okazją do podziękowania rolnikom i sadownikom za trud, jaki włożyli w uprawę warzyw i owoców. Był również czas na zabawę i integrację dla mieszkańców gminy i gości spoza jej granic.

  Dodany 31.08.2021 przez Administrator

 • Obchody 77.rocznicy Bitwy pod Dębowym Polem

  W niedzielę 29 sierpnia odbyły się uroczyste obchody Bitwy pod Dębowym Polem - Margarbszczyną. Wydarzenie rozpoczęło się polową mszą świętą. Ważnym punktem uroczystości było złożenie wieńców pod pamiątkowym kamiennym pomnikiem. 

  Dodany 31.08.2021 przez Administrator

 • Dożynki wojewódzkie w Muzeum Wsi Radomskiej

  W miniona niedzielę, 29 sierpnia w Muzeum Wsi Radomskiej odbyły się uroczyste dożynki województwa mazowieckiego. Wydarzenie rozpoczęło się formowaniem barwnego korowodu z wieńcami dożynkowymi i przemarszem do położonego w radomskim skansenie kościoła. Po mszy świętej, którą celebrował Biskup Diecezji Radomskiej - Marek Solarczyk odbyła się ceremonia dzielenia się chlebem.

  Dodany 31.08.2021 przez Administrator

 • Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc!

  Nie czekaj do ostatniego dnia września! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy. Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców.

  Dodany 31.08.2021 przez Administrator

 • Nowy sprzęt w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

  Dzięki unijnemu dofinansowaniu do szkół zostaną dostarczone nowe urządzenia i oprogramowanie. Będą to m.in. stanowiska komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne, monitory interaktywne, laptopy, projektory oraz moduły i programy edukacyjne, w tym pakiety Microsoft Office 365. 

  Dodany 26.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września 2021 roku. Jest to najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.
   

  Dodany 25.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Inauguracja szóstego roku akademickiego UTW Powiatu Lipskiego

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza wszystkich członków i sympatyków na uroczystą inaugurację szóstego roku akademickiego 2021/2022.

  Inauguracja odbędzie się w sobotę 28.08.2021r. w kościele p.w. Świętej Trójcy w Lipsku.

   

  Dodany 24.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

  ​​​​​​​Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome. ​​​​​​​

   

  Dodany 23.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Kampania Informacyjna Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - NIE dla ASF

  Czym jest choroba afrykański pomór świń?

  Afrykański pomór świń (ASF) to wysoce zaraźliwa choroba atakująca świnie i dziki. Wirus wywołujący tę chorobę jest nieszkodliwy dla ludzi, ale zazwyczaj śmiertelny dla świń. Obecnie nie ma szczepionki ani lekarstwa na ASF.
  Zapobieganie, wykrywanie i zgłaszanie są kluczem do zatrzymania tej generującej straty finansowe, choroby.

   

  Dodany 19.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Relacja - Święto Wojska Polskiego połączone z biegiem pamięci „Tropem Wilczym”

  15 sierpnia mieszkańcy Lipska mieli okazję wziąć udział w cyklu wielu wydarzeń, które zostały zorganizowane w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. W tym roku były one połączone z biegiem pamięci „Tropem Wilczym”.
   

  Dodany 17.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Remont drogi powiatowej w Kijance

  Zakończył się kolejny etap zadania pn.: Remont drogi powiatowej nr 1915W Gustawów – Kijanka od km 2+293 do km 2+638 w miejscowości Kijanka odcinek o długości 345mb. Na drodze wykonano nową nawierzchnię poboczy z materiału kamiennego. Zostały prace wykończeniowe i odcinek będzie mógł zostać zgłoszony do końcowego odbioru robót.

   

  Dodany 17.08.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Będzie nowy chodnik w Krępie Kościelnej

  Z końcem lipca ruszyły prace na drodze powiatowej nr 1912W Leszczyny - Krępa Kościelna w miejscowości Krępa Kościelna. Są one związane z wykonaniem nowego chodnika.

   

  Dodany 11.08.2021 przez Administrator

 • Przebudowana droga powiatowa w Podolanach

  W lipcu zakończyła się realizacja kolejnego etapu zadania pn.: „Przebudowa (modernizacja) drogi powiatowej nr 1910W Bąkowa - do drogi woj. 747 przez miejscowość Podolany w km 1+320 do km 3+070”. Wartość robót: 595 481,75 zł w tym: - 248 043,75 zł (wkład własny powiatu), - 220 328,00 zł (wkład Nadleśnictwo Zwoleń), - 59 548,00 (wkład UG Ciepielów), - 67 562,00 Ferma Podolany.

   

  Dodany 09.08.2021 przez Administrator

 • Inwestycja drogowa w Leopoldowie

  W połowie lipca rozpoczęto prace budowlane pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1921W Wiśniówek- Leopoldów w miejscowości Leopoldów od km 3+850 do km 4+430 o długości 580mb. Wartość robót: 188 886,92 zł w tym:  94 442,92 zł (wkład własny powiatu), 94 444,00 zł (wkład UMiG Lipsko)

   

  Dodany 06.08.2021 przez Administrator

 • Zaproszenie na wydarzenie - 15 sierpnia

  Starosta Lipski oraz Lipskie Forum Kobiet zapraszają na Obchody Święta Wojska Polskiego połączone z biegiem „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia 2021 r. w Lipsku.

   

  Dodany 03.08.2021 przez Administrator

 • Zapisy na bieg „TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

  Udział w biegu jest bezpłatny. Wypełnione dokumenty należy zeskanować i przesłać na adres e-mail : tropemwilczym@powiatlipsko.pl. Zgłoszenia do wyczerpania limitu 200 szt. pakietów startowych, nie dłużej niż do dnia 13.08.2021 r. (godz. 12.00) lub w przypadku niewyczerpania pakietów startowych - także w dniu biegu 15.08.2021 r. w godz. 08.30 - 09.30 na podstawie wypełnionych kart zgłoszenia Uczestnika, dostarczonych na miejsce rejestracji.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

   

  Dodany 02.08.2021 przez Administrator

 • Dzień Administratora

  Administrator - rozwiąże problem o którym nie wiesz, w sposób którego nie zrozumiesz...

  Wszystkim administratorom w dniu ich święta życzymy aby ich praca była doceniana przez przełożonych (...zapewne jest...) oraz zauważana przez współpracowników, Życzymy aby "użyszkodnicy" nie klikali gdzie popadnie a wdrożenia i projekty nie rozpoczynały się w piątek...

  Z nieukrywaną przyjemnością życzy

  Zespół IT (Operator myszki oraz Operator wprowadzania danych)

   

  Zredagowany i dodany 30.07.2021 przez Administratora

 • Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje, że dysponuje środkami na realizację następujących form wsparcia: staży, szkoleń dla osób bezrobotnych, bonów na zasiedlenie dla osób do 30 roku życia, prac interwencyjnych, jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-29 przez Administrator

 • Konsultacje programu współpracy Województwa Mazowieckiego z NGO

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym..

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-28 przez Administrator

 • Kampania informacyjna dla pracowników sezonowych w UE

  15 czerwca 2021 r. Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-26 przez Administrator

 • 24 lipca - Święto Policji

   

  Z okazji Święta Policji
  wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji
  życzymy nieustającego zdrowia, pomyślności osobistej i zawodowej, a także akceptacji i szacunku społecznego.

  Niech ta trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem satysfakcji i zadowolenia,
  a wszystkim Waszym działaniom niech towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-23 przez Administrator

 • Święto Policji w lipsku

  22 lipca odbyły się obchody Święta Policji w Lipsku, które upamiętniły 102. rocznicę powstania polskiej Policji. W trakcie uroczystości nastąpiło mianowanie na wyższe stopnie policyjne.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-23 przez Administrator

 • Modernizacja drogi powiatowej w Podolanach

  Na początku lipca ruszyły prace związane z zadaniem pn.: „Przebudowa (modernizacja) drogi powiatowej nr 1910W Bąkowa - do drogi woj. 747 przez miejscowość Podolany w km 1+320 do km 3+070”. Wartość robót: 595 481,75 zł w tym:  248 043,75 zł (wkład własny powiatu), 220 328,00 zł (wkład Nadleśnictwo Zwoleń) 59 548,00 (wkład UG Ciepielów), 67 562,00 Ferma Podolany.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-22 przez Administrator

 • Nowa droga w Kijance

  Na początku lipca rozpoczęły się prace budowlane pn.: Remont drogi powiatowej nr 1915W Gustawów – Kijanka od km 2+293 do km 2+638 w miejscowości Kijanka odcinek o długości 345mb. Wartość robót wynosi 75 252,75 zł w tym: 37 626,38 zł (wkład własny powiatu), 37 626,38 zł (wkład UG Chotcza).

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-21 przez Administrator

 • Chotcza ma nowy chodnik

  Ukończono zadanie pn.: Wykonanie chodnika w m. Chotcza na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną (działka nr 747) do skrzyżowania z drogą gminną (działka nr 2734) w miejscowości Chotcza przy drodze powiatowej nr 1918W Solec- Boiska- Chotcza.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-20 przez Administrator

 • II edycja konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”

  W tym roku odkrywany na Mazowszu modernizm. Konkurs fotograficzny „Odkrywamy nasze dziedzictwo” - organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność architektury Mazowsza. Intencją tegorocznej edycji pt. „W poszukiwaniu modernizmu” jest odkrycie lub zgłębienie przez uczestników konkursu wartości architektury modernistycznej znajdującej się na terenie województwa mazowieckiego.

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-20 przez Administrator

 • Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku nabiera rozpędu

  Obecnie jest wylewany wieniec na ścianach fundamentowych. Prace przebiegają terminowo. „Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne” w Lipsku współfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.​​​​​​​

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-07-20 przez Administrator

 • Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

  ​​​​​​​Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-20 przez Administrator

 • Zmiana godzin urzędowania

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 29/2021 Starosty Powiatu Lipskiego z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie skrócenia czasu pracy pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku oraz Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności obsługa interesantów od dnia 15 lipca 2021 r. do dnia 16 lipca 2021 r.​​​​​​​ odbywa się w godzinach: 7.30 do 14.00.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-15 przez Administrator

 • Zmiana godzin urzędowania

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 28/2021 Starosty Powiatu Lipskiego z dnia 12 lipca 2021 r. w sprawie skrócenia czasu pracy pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku oraz Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności obsługa interesantów od dnia 12 lipca 2021 r. do dnia 14 lipca 2021 r.​​​​​​​ odbywa się w godzinach: 7.30 do 14.00.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-12 przez Administrator

 • Nakręć film o spisie i wygrywaj!

  Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła!


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-12 przez Administrator

 • Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem

  ​​​​​​​Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-09 przez Administrator

 • KOMUNIKAT

  Starosta Lipski jest otwarty na każdy społeczny sygnał podejmowany przez mieszkańców powiatu lipskiego. Wychodząc naprzeciw tym problemom lub uwzględniając ich myśl dla rozwoju potencjału działań społecznych, Starosta wyraża dostępność i chęć wysłuchania każdej inicjatywy. Informujemy, że Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch przyjmuje interesantów w sprawach skarg, wniosków i petycji w każdy wtorek od 13.00 do 16.00.(Wydziały pracują do 15.30), tel. (48) 378 3011, e-mail: starostwo@powiatlipsko.pl


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-08 przez Administrator

 • Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - uroczyste rozpoczęcie budowy

  Zarząd Powiatu Lipskiego podjął decyzję o wybudowaniu i wyposażeniu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego celem wsparcia osób niepełnosprawnych. W uroczystym wbiciu łopaty pod budowę Ośrodka uczestniczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - Marek Suski i Andrzej Kosztowniak, Wicewojewoda Mazowiecki - Sylwester Dąbrowski i Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-08 przez Administrator

 • Szkolenia dla dorosłych

  Projekt Uniwersytetu Warszawskiego. Organizacja całkowicie DARMOWYCH kursów, dedykowanych m.in. osobom planującym podjęcie samozatrudnienia czy rozpoczęcie działalności gospodarczej.
  Kursy odbywać się będą w formule zdalnej. Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. 


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-07 przez Administrator

 • Infolinia WOT kończy działalność

  Po pół roku funkcjonowania zakończyła działalność infolinia Wojsk Obrony Terytorialnej - 800 100 115. Pod tym telefonem przez ostatnie pół roku dyżurowali Terytorialsi, którzy pomagali seniorom w szczepieniach. Od poniedziałku, 5 lipca dzwoniący na ten numer zostaną przekierowani na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę www.nfz.gov.pl.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-06 przez Administrator

 • Oficjalne otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej Jawor Solecki - Sienno

  W poprzednim tygodniu oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową Jawor Solecki - Sienno. Podczas przecinania wstęgi obecnie byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Wicewojewoda - Artur Standowicz, Starosta Powiatu Lipskiego - Sławomir Śmieciuch czy Wójt Gminy Sienno - Mariusz Strąk. To inwestycja na którą od dawna czekali mieszkańcy gminy Sienno, ale i całego powiatu lipskiego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-07-02 przez Administrator

 • KRUS zaprasza do udziału w Konkursie

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza młodzież w wieku od 15 do 23 lat do udziału w konkursie filmowym „Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”. Honorowy Patronat nad konkursem w roku Jubileuszu 30-lecia funkcjonowania KRUS sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-29 przez Administrator

 • Aktualności dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

  Szanowni Państwo,

  Na naszym kanale youtube  pojawił się film dot. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz możliwość składania deklaracji od 1 lipca br. Serdecznie zachęcamy do propagowania go na Państwa kanałach social media oraz stronach internetowych. Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy! Link do filmu znajdziecie Państwo tu. Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-29 przez Administrator

 • Zarząd Powiatu z absolutorium i wotum zaufania

  100% Radnych obecnych na Sesji Rady Powiatu w Lipsku 28 czerwca 2021 roku opowiedziało się za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu pod przewodnictwem Starosty - Sławomira Śmieciucha. Radni udzielili również wotum zaufania Zarządowi Powiatu. W dniu 28 czerwca 2021 roku odbyła się sesja absolutoryjna podczas, której radni przyjęli sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2020. Rada Powiatu Lipskiego jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-28 przez Administrator

 • Otwarcie nowoczesnej mechaniczno – biologicznej oczyszczalni ścieków w Rzeczniowie

  W poniedziałek, 21 czerwca oficjalnie otwarto nową oczyszczalnię ścieków w Rzeczniowie. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu ze strony polskiego rządu. Wśród wielu zaproszonych gości na wydarzeniu byli obecni: Starosta Powiatu Lipskiego, Posłowie na Sejm Prawa i Sprawiedliwości oraz Wójtowie gmin powiatu lipskiego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-25 przez Administrator

 • Powiat lipski ze wsparciem samorządu Mazowsza na budowę i modernizację drogi powiatowej

  W dniu 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Delegartura w Radomiu, została zawarta umowa o udzielenie dotacji ze środków finansowych budżetu samorządu województwa na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1923W Sienno-Kochanówka-Grabowiec w km 0+670 do km 1+530 dł. 860 mb”.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-25 przez Administrator

 • Kończy się rok szkolny 2020/2021 - podziękowania i życzenia

  Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkół oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
  Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-25 przez Administrator

 • Oficjalne otwarcie strzelnicy w Solcu nad Wisłą - relacja

  W poniedziałek 21 czerwca w Solcu nad Wisłą miało miejsce oficjalne otwarcie przyszkolnej strzelnicy. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, których przywitał starosta powiatu lipskiego Sławomir Śmieciuch. Na oficjalnym otwarciu swoją obecnością zaszczycili między innymi sekretarz stanu w MON, Wojciech Skurkiewicz, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz czy Poseł na Sejm PiS Agnieszka Górska, jak również lokalni samorządowcy z powiatu lipskiego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-24 przez Administrator

 • Dzień Ojca

  Dla wszystkich Ojców w dniu Waszego święta, składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz radości ze swoich pociech.
  Niech będą one dla Was zawsze wsparciem i powodem do dumy, a każdy dzień będzie tak radosny, jak dzisiejszy.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-23 przez Administrator

 • Konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych

  #MazowieckaAktywacja to konkurs grantowy, którego celami są pogłębianie integracji terytorialnej i kulturowej Mazowsza oraz rozwój aktywności społecznej na rzecz dobra wspólnego. Poprzez wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych podejmowanych przez lokalne organizacje pozarządowe, nieformalne grupy mieszkańców i grupy samopomocowe chcemy integrować i aktywizować mieszkańców Mazowsza wokół działań na rzecz dobra wspólnego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-22 przez Administrator

 • Ochrona stad drobiu przed HPAI

  Szanowni Państwo, w załączeniu przedstawiamy wersję elektroniczną ulotki otrzymanej z Głównego Inspektoratu Weterynarii w temacie przestrzegania zasad bioasekuracji w celu ochrony stad drobiu przed HPAI opracowanej przez Krajową Radę Drobiarstwa, Izbę Gospodarczą we współpracy z Głównym Inspektoratem Weterynarii oraz Państwowym Instytutem Weterynaryjnym Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-22 przez Administrator

 • Rachmistrzowie ruszają w teren!

  ​​​​​​​Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty – pandemia. Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od 23 czerwca.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-22 przez Administrator

 • Informacja PZDP w Lipsku

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku podczas koszenia poboczy i rowów dróg powiatowych stwierdził liczne miejsca z zaśmiecanymi pasami drogowymi. Przy drogach zalegają kamienie wyrzucane z pobliskich pól, druty, opony itp. Przedmioty te niszczą kosiarki i ograniczają drożność rowów przydrożnych.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-18 przez Administrator

 • Debata o stanie powiatu

  Na podstawie art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 920) Zarząd Powiatu, co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu.Raport obejmuje podsumowanie działalność samorządu w roku poprzednim. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady powiatu. Powyższa ustawa daje możliwość udziału mieszkańca powiatu w debacie nad raportem.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-15 przez Administrator

 • Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

  ​​​​​​​Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-15 przez Administrator

 • Kampania informacyjna - „Zaszczep pupila, to tylko chwila!”

  „Zaszczep pupila, to tylko chwila”  – tak nazywa się akcja promująca obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie dla psów. Akcja obejmie całe województwo mazowieckie. Z danych statystycznych, które od Powiatowych Lekarzy Weterynarii wpływają do Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii wynika, że w ubiegłym roku, na terenie województwa mazowieckiego zostało zaszczepionych tylko ok. 32 proc. psów.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-14 przez Administrator

 • Nekrolog

  W dniu 8 czerwca 2021 r. o godzinie 15:00 odbędzie się msza pogrzebowa zmarłego nagle Tadeusza Pękały - nauczyciela, radnego powiatowego dwóch kadencji, por. rez. Wojska Polskiego, mł. insp. Związku Strzeleckiego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-07 przez Administrator

 • Wysłuchanie - Fundusze europejskie dla najbardziej potrzebujących

  Już w czwartek 10 czerwca odbędzie się wysłuchanie publiczne ws. projektu Programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa 2021-2027. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przewiduje m.in.: - przekazywanie dystrybucji żywności do najbardziej potrzebujących (w formie paczek i posiłków), - realizację warsztatów sprzyjających włączeniu społecznemu odbiorców pomocy żywnościowej - tzw. działań towarzyszących. 


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-07 przez Administrator

 • Zmarł Tadeusz Pękała

  Zmarł Tadeusz Pękała - Radny Rady Powiatu Lipskiego IV i V kadencji w latach 2010-2018. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 czerwca 2021 r. zmarł Tadeusz Pękała - Dowódca Jednostki Strzeleckiej w Lipsku. Człowiek  wielkiej aktywności, pasji i szlachetności. Kochający poezję i teatr, pełen humoru Wychowawca młodzieży i ulubiony nauczyciel setek uczniów.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-07 przez Administrator

 • Pomóżmy Violi do nas wrócić!

  Viola Gajewska – pracownik Starostwa Powiatowego w Lipsku uległa rozległemu udarowi mózgu. Jej życie, plany i marzenia zatrzymały się w miejscu. Viola jest serdeczną, wesołą i bardzo ambitną osobą.. Zawsze otwarta na pomoc drugiemu człowiekowi - niejednokrotnie sama włączała się w akcje charytatywne. Dzisiaj to ona potrzebuje naszej pomocy. Konieczna jest pomoc specjalistów oraz leczenie w prywatnej klinice. Wszyscy możemy pomóc Violi. Każda złotówka ma znaczenie i przybliży ją do odzyskania zdrowia oraz realizacji marzeń i planów. Viola ma przed sobą całe życie.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-07 przez Administrator

 • Poradnia Psychologiczna i Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży do lat 18

  Poradnia zaprasza pacjentów na wizytę. W ramach NFZ. BEZ SKIEROWANIA. Swymi działaniami obejmujemy: szkoły, przedszkola, poradnie, szpitale, świetlice, stowarzyszenia, fundacje, ogniska wychowawcze. PRACUJEMY TAKŻE W ŚRODOWISKU PACJENTA! Udzielamy konsultacji: edukacyjno-profilaktycznych i grupowych dla rodzin, opiekunów prawnych, rówieśników i innych osób stanowiących wsparcie społeczne dzieci i młodzieży potrzebujących pomocy i wsparcia.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-04 przez Administrator

 • Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Wszystkim Dzieciom w dniu ich święta, życzymy beztroskiej zabawy, fascynujących przygód każdego dnia, wspaniałych przyjaciół oraz uśmiechu od ucha do ucha. Oby nigdy nie zabrakło Wam odwagi do realizacji pasji i spełniania własnych marzeń. Niech Wasze dzieciństwo niesie ze sobą wiele miłych i pozytywnych doświadczeń, a przede wszystkim niech trwa jak najdłużej.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-01 przez Administrator

 • Spotkanie Samorządowców powiatu lipskiego z Parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości

  Głównym tematem był nowy rządowy program społeczno-gospodarczy „Polski Ład”. Jego koncepcja przewiduje dynamiczny rozwój kraju oraz poprawienie jakości życia społecznego i gospodarczego po pandemii, konkurencyjnej względem najlepiej rozwiniętych regionów w Europie. Przezwyciężenie skutków pandemii, działania oraz inwestycje w zdrowie, rodzinę, energetykę, infrastrukturę oraz wiele innych dziedzin życia, to tylko niektóre założenia planu.


  ​​​​​​​Dodany 2021-06-01 przez Administrator

 • Informacje o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

  Informujemy, że od 1 czerwca 2021 r. wracamy do stacjonarnego udzielania porad! Porady udzielane są w Lipsku w budynku przy ul. Partyzantów 4 (budynek, w którym znajduje się Wydział Komunikacji i Transportu). ZAPISY na wizyty pod numerem telefonu: 48-37-83-011


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-31 przez Administrator

 • Dzień Samorządowca

  Z okazji Dnia Samorządowca składamy najserdeczniejsze życzenia osobom, które współtworzą samorząd naszego powiatu. Dziękujemy za zaangażowanie, dobre decyzje i kreatywne pomysły. Życzymy powodzenia w realizacji nowych, ambitnych celów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-27 przez Administrator

 • Dzień Matki

  W Dniu Matki chcemy podziękować za trud i troskę, jaką wkładacie w wychowanie Waszych dzieci oraz za ciepło i mądrość, które każdego dnia im przekazujecie. Wasza życiowa mądrość i to, że potraficie łączyć pracę zawodową z o wiele cięższą i bardziej wymagającą pracą w domu - wszystko to zasługuje na szacunek i uznanie.

  Życzymy, aby każdy Wasz dzień był pogodny i pełen radości, a miłość, którą obdarzacie bliskich niech wraca do Was z podwojoną siłą.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-26 przez Administrator

 • Kampania informacyjno-edukacyjna „Alzheimer - rozumiem - wspieram”

  Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji) oraz informacji o potrzebach osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. Na potrzeby kampanii przygotowane zostały materiały (ulotka i broszura), które w prosty sposób opisują zagadnieni. Temat chorób otępiennych jest ważnym problemem społecznym. Dziś w naszym kraju ponad 500 tysięcy osób żyje z otępieniem, w tym 300 tysięcy z chorobą Alzheimera, prognozy wskazują, że za 25 lat będzie ich dwa razy więcej.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-26 przez Administrator

 • Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

  Rozporządzenie nr 15 Wojewody Mazowieckiego z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa mazowieckiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-25 przez Administrator

 • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

  ​​​​​​​Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-24 przez Administrator

 • Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw

  Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - wnioski do 30 czerwca. Termin przyjmowania wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020 z ostał wydłużony o miesiąc. Do 30 czerwca o bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-21 przez Administrator

 • Zaproszenie do udziału w projekcie

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku zaprasza osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej do udziału w projekcie: „Aktywizacja osób  w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie lipskim (IV)” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej VIII Rozwój rynku pracy, Działanie 8.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP i przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19 – projekty pozakonkursowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-20 przez Administrator

 • Rachmistrz telefoniczny - o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

  ​​​​​​​Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja dzwonią do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-18 przez Administrator

 • Ćwiczenie Renegade/Sarex-21 – zawyją syreny

  Przez najbliższy tydzień (17-21 maja) będzie trwało ćwiczenie Renegade/Sarex-21, obejmujące przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych na lądzie i morzu. W związku z ćwiczeniem, planowane jest uruchamianie syren alarmowych, które wchodzą w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-18 przez Administrator

 • Spotkanie otwarte z NGO

  Marszałek Województwa Mazowieckiego i organizatorzy zapraszają na spotkanie online z cyklu „Wojewódzkie Spotkania z organizacjami obywatelskimi”, które odbędzie się 17 maja, godz. 17.20. Spotkanie jest przeznaczone dla organizacji obywatelskich z województwa mazowieckiego, przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, lokalnych grup działania, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich oraz zaangażowanych w sprawy społeczne mieszkańców Mazowsza i samorządowców.


  ​​​​​​​Zaktualizowany 2021-05-17 przez Administrator

 • Dzień Strażaka 2021 w Lipsku

  W dniu 14 maja 2021 r. Starosta Lipski uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Strażaka. Uroczystości w roku bieżącym w związku z utrzymującą się pandemią COVID-19 miały charakter dość skromny. Rozpoczęły się złożeniem wiązanek kwiatów przed pomnikiem papieskim na placu kościelnym w związku z przypadającą rocznicą zamachu na Jana Pawła II, a następnie mszą św. w kościele p.w. św. Trójcy w Lipsku. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości przemieścili się do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-14 przez Administrator

 • Niezwykłe odkrycie w Lipsku

  Starosta Lipski oraz Kierownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatura w RADOMIU - Witold Bujakowski udzielali wywiadu do TVP3.  Liczymy, że wpisanie budynku do rejestru zabytków pozwoli nie tylko na przeprowadzenie właściwych remontów, ale być może w przyszłości również na zmianę przeznaczenia jako obiektu kultury.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-14 przez Administrator

 • Zarządzenie Starosty w sprawie dni wolnych

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 13/2021 Starosty Lipskiego z dnia 30.04.2021 r. wyznacza się dzień 14 maja 2021 r. (piątek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę dnia 1 maja 2021 r. oraz wyznacza się dzień 24 grudnia 2021 r. (piątek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę dnia 25 grudnia 2021 r.


  ​​​​​​​Zaktualizowany 2021-05-12 przez Administrator

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

   

  Wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom z okazji Waszego święta składamy serdeczne podziękowania za rzetelną pracę, opiekę i szacunek, jakim w codziennej pracy obdarzacie każdego pacjenta.
  Niech Wasza praca na rzecz chorych budzi w Was dumę i satysfakcję, a wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszy Waszej trudnej służbie. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych dni.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-12 przez Administrator

 • Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

  ​​​​​​​Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów. W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. 


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-12 przez Administrator

 • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim Pracownikom Bibliotek i Czytelni niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Dzięki Waszej pracy wszyscy, którzy kochają literaturę i czerpią z niej wiedzę, czują się bogaci i doceniają piękno kultury.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-08 przez Administrator

 • Dzień Polskiej Położnej

  Z okazji Dnia Polskiej Położnej składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z podejmowanych działań, a także mnóstwa radości z wykonywanej pracy.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-08 przez Administrator

 • Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju

  ​​​​​​​Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-05 przez Administrator

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Lipsku

  W związku z przedłużającą się pandemią COVID-19 dość skromnie w roku bieżącym obchodzono w Lipsku uroczystości związane z obchodami 230.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od godz. 12.15 przedstawiciele władz samorządowych powiatu lipskiego, instytucji i stowarzyszeń wraz z mieszkańcami Lipska uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez ks. dziekana parafii p.w. św. Trójcy w Lipsku – Henryka Jagiełę.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-04 przez Administrator

 • Matura 2021 - życzenia

  Drodzy Maturzyści,

  Życzymy Wam wiary we własne siły i umiejętności, aby egzamin dojrzałości okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie, które będziecie odpowiedzialnie budować. Niech wypracowane przez Was wyniki będą bardzo wysokie i niech umożliwią wybranie dla siebie właściwej drogi na przyszłość.

  Połamania piór.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-04 przez Administrator

 • Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Z okazji „Dnia Strażaka” pragniemy złożyć wszystkim druhnom i druhom wyrazy ogromnego szacunku i uznania, a także podziękować za codzienne realizowanie zadań oraz stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. To dzięki Wam mieszkańcy naszej małej ojczyzny mogą spać spokojnie z myślą, że o każdej porze dnia i nocy pospieszycie im z pomocą.. Jesteście wzorem do naśladowania, pokazujecie jak w dzisiejszych czasach można i należy godnie sprawować swoje obowiązki.

  Życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym, Niech każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wraca do Was i daje Wam siłę.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-04 przez Administrator

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  Dzisiaj, 3 maja obchodzimy 230.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czyli Święto Narodowe Trzeciego Maja, zwane również Świętem Konstytucji.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-03 przez Administrator

 • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi RP. Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu.


  ​​​​​​​Dodany 2021-05-02 przez Administrator

 • STYPENDIA POMOSTOWE NA I ROK STUDIÓW - NOWA EDYCJA

  „Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Program jest przeznaczony dla zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Czekają stypendia pomostowe na I rok studiów, w wysokości 7000 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego 2021/2022. O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta z 2021 r., który ukończy szkołę ponadgimnazjalną w 2021 roku.

  Dodany 2021-04-30 przez Administrator

 • 2 maja wywieś flagę!

  W akcji #mojaflaga dotychczas brali udział miedzy innymi Adam Małysz, Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka. Ambasadorami akcji są też wszyscy Polacy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.

  Dodany 2021-04-29 przez Administrator

 • Poradnia psychologiczna dla dzieci

  Poradnia Psychologiczna dla dzieci zaprasza pacjentów na wizytę. Tel. 48 3783 556. Gabinety przyjęć znajdują się od strony Izby Przyjęć- Wejście nr 3. Zakres świadczeń poradni: 1. Porada psychologiczna, diagnostyczna. 2. Porada psychologiczna, sesja psychoterapii indywidualnej, sesja psychoterapii rodzinnej, sesja psychoterapii grupowej, sesja wsparcia psychospołecznego, wizyta, porada domowa lub środowiskowa miejscowa lub zamiejscowa, udzielanych w zakresie – I poziom referencyjny.

  Dodany 2021-04-29 przez Administrator

 • Podpisanie umowy na budowę domów dziecka w Lipsku

  26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w lipsku została podpisana umowa na blisko 2,4 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza na budowę trzech budynków domu dziecka w Lipsku. To pierwsza w regionie radomskim umowa w ramach tegorocznego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

  Dodany 2021-04-29 przez Administrator

 • Dzień Drogowca i Transportowca

   

  Wszystkim pracownikom branży drogowej i transportowej, dziękujemy za codzienną, ciężką pracę, z której efektów korzystamy każdego dnia.

  Życzymy Państwu wytrwałości i satysfakcji z pracy, wielu sukcesów zawodowych, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-04-26 przez Administrator

 • Spotkanie z Posłem na Sejm - Andrzejem Kosztowniakiem

  W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe w Lipsku odwiedził Andrzej Kosztowniak – Poseł na Sejm RP. Spotkanie ze Starostą Lipskim przebiegło na konstruktywnej rozmowie w sprawie aktualnych problemów i priorytetów powiatu lipskiego. Rozmowa dotyczyła również wsparcia w pozyskaniu środków finansowych na przyszłe inwestycje.

  Dodany 2021-04-23 przez Administrator

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego KRUS

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipsku informuje, iż etap PT KRUS XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy’’ został rozstrzygnięty.

  Dodany 2021-04-22 przez Administrator

 • Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI)

  W związku z informacjami o coraz bardziej rozprzestrzeniającej się na terenie województwa mazowieckiego wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski, w tym o potwierdzonych 40 ogniskach w gospodarstwach w powiecie żuromińskim, 20 ogniskach w gospodarstwach w powiecie mławskim i po jednym ognisku w powiatach sierpeckim, płockim i wyszkowskim, w celu ograniczenia do minimum możliwość rozprzestrzeniania się choroby posiadacze drobiu oraz osoby pracujące na fermach drobiu powinny zachować szczególną ostrożność i odpowiednie środki higieny oraz bioasekuracji, minimalizując ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

  Dodany 2021-04-22 przez Administrator

 • Światowy Dzień Ziemi 2021

  PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ

  „Poczucie jedności ze wszystkim, co Cię otacza, jest prawdziwą miłością..”
  E.Tolle

  Dodany 2021-04-22 przez Administrator

 • Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

  ​​​​​​​Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

  Dodany 2021-04-19 przez Administrator

 • KRUS - INFORMACJA

  Uległeś wypadkowi przy pracy rolniczej? Zgłoś go do KRUS poprzez platformę ePUAP. Po zalogowaniu się do ePUAP: wpisz w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej, wybierz sprawę, wypełnij formularz Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej, wskaż w formularzu, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS zgłoszenie ma być przekazane.

  Dodany 2021-04-16 przez Administrator

 • Nowy sprzęt w Powiatowym Zarządzie Dróg Publicznych w Lipsku

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku wykonuje pierwsze prace drogowe za pomocą zakupionej niedawno ścinarki do poboczy. Zakupiony sprzęt usprawni komunikację i poprawi możliwość dojazdu do miejscowości położonych na terenie powiatu lipskiego. 

  ​​​​​​​
  ​​​​​​​Dodany 2021-04-14 przez Administrator

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w powiecie lipskim

  W dniu 13 kwietnia 2021 r., w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej, na lipskim cmentarzu spotkali się przedstawiciele samorządu powiatu lipskiego wraz ze służbami i jednostkami powiatowymi oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu powiatu, gdzie przy krzyżu katyńskim oddali honory poległym i złożyli wiązanki kwiatów zapalając przy tym znicze pamięci.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-14 przez Administrator

 • Narodowy Spis Powszechny 2021 - spisz się przez telefon!

  ​​​​​​​Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-13 przez Administrator

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, jest polskim świętem obchodzonym 13 kwietnia w celu oddania hołdu wszystkim którzy zginęli w Katyniu. Mija 81 lat od czasu jednej z największych tragedii w naszych dziejach najnowszych.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-13 przez Administrator

 • Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych w Starostwie Powiatowym

  Podążając za dynamicznie zmieniającymi się trendami technologicznymi oraz dbając o jakość obsługi swoich petentów, Powiat Lipski wdraża projekt pt. Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych w Starostwie Powiatowym w Lipsku.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-09 przez Administrator

 • Wyposażenie warsztatów Zespołu Szkół Technicznych w Siennie

  Nawet stosunkowo niewielkie dofinansowanie może mieć bardzo duży wpływ na lokalną społeczność. Przykładem jest Zespół Szkół Technicznych w Siennie. Dzięki wnioskowi złożonemu przez starostwo powiatowe ZST otrzymał niemal 240 tysięcy złotych dofinansowania na wyposażenie warsztatów. Było to niezbędne dla utrzymania wysokiego poziomu kształcenia technicznego.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-09 przez Administrator

 • Strzelnica przy Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

  Efekty przyznania środków z rezerwy celowej budżetu państwa. W Solcu nad Wisłą w ciągu zaledwie miesiąca udało się przebudować szkolną strzelnicę. Łączna wartość zadania: 424 575,00 zł. w tym: - dotacja z budżetu państwa: 339 658,00 zł, - ze środków własnych: 84 917,00 zł.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-08 przez Administrator

 • Wizyta Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

  Korzystając z okazji powitania w gronie pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku nowego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego - Iwony Pastuszki, Przemysław Rzodkiewicz - Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny spotkał się także ze Starostą Lipskim.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-08 przez Administrator

 • 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia 2021

  7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji życzenia kierujemy w szczególności do pracowników służby zdrowia, którzy codziennie robią wszystko, by ratować zdrowie i życie wielu ludzi. Ich praca zasługuje na szczególne docenienie w dobie epidemii koronawirusa, ale nie tylko.

  Dziękujemy! Wszystkim, którzy Swoją codzienną pracą i zaangażowaniem dbają o nasze zdrowie! Dziękujemy za troskę, za trud, za poświęcenie na rzecz drugiego człowieka.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-07 przez Administrator

 • Zmiana godzin urzędowania w dniu 2.04.2021

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 8/2021 Starosty Lipskiego z dnia 1.04.2021 r. urząd Starostwa Powiatowego w Lipsku dnia 2 kwietnia 2021 r. (piątek) będzie czynny w godzinach 7.30 - 12.00.


  ​​​​​​​Dodany 2021-04-02 przez Administrator

 • Życzenia od Starosty

  Szanowni Mieszkańcy powiatu lipskiego

  Niech zmartwychwstały Jezus napełni Wasze serca miłością i pokojem, niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.

  Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę Wszystkim rodzinnego ciepła.
  Aby wiara, nadzieja i miłość, te trzy ponadczasowe wartości, tak pięknie i trwale łączące się z przesłaniem świąt Wielkiej Nocy były zawsze obecne w naszym życiu, a ich owocem radość i wzajemna życzliwość.

  Życzę Wszystkim, aby Państwo na co dzień przeżywali swoje własne zmartwychwstania, poprzez odradzanie się w naszych sercach miłości do Boga i do każdego człowieka.

  Starosta Lipski
  Sławomir Śmieciuch

  ​​​​​​​Dodany 2021-04-02 przez Administrator

 • Wielkanoc - Życzenia

   

  Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,
  a także odrodzenia wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

   

  Mieszkańcom i Przyjaciołom Powiatu Lipskiego życzymy, aby tegoroczne Święta Wielkanocne przyniosły radość, nadzieję na lepsze jutro oraz wzajemną życzliwość.

  Tegoroczne święta są wyjątkowo inne, dlatego szczególnie życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i wiary, abyśmy przetrwali ten trudny dla nas wszystkich czas.


  Niech Wielkanoc przyniesie siłę w pokonywaniu trudnych chwil i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-04-01 przez Administrator

 • Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce

  Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

  Dodany 2021-04-01 przez Administrator

 • Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

  Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

  Dodany 2021-03-30 przez Administrator

 • WAŻNY KOMUNIKAT

   

  Podtrzymanie ograniczenia bezpośredniej obsługi dla interesantów
   

  Informujemy, że w urzędzie Starostwa Powiatowego w Lipsku zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów we wszystkich wydziałach Starostwa, w tym Wydziałach: Komunikacji i Transportu, Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości, Budownictwa i Ochrony Środowiska.

  Prosimy mieszkańców o załatwianie spraw drogą elektroniczną, drogą pocztową oraz poprzez e-PUAP.

  W sprawach pilnych, niecierpiących zwłoki, przypadkach losowych itp. prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
  Obsługa bezpośrednia odbywa się wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego. (Wejście do budynków w maseczkach ochronnych, dezynfekcja rąk).

  Dane teleadresowe i adresy poczty e-mail poszczególnych Wydziałów Starostwa Powiatowego w Lipsku znajdują się na stronie internetowej w sekcji Struktura organizacyjna urzędu.


  ​​​​​​​Dodany 2021-03-26 przez Administrator

 • KRUS - KOMUNIKAT

  Szanowni Państwo,
  z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. wprowadziliśmy następujące rozwiązania: • ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów (Placówka pozostaje otwarta)...

  Dodany 2021-03-24 przez Administrator

 • Akcja "Zostań żołnierzem"

  Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej! Czujesz się patriotą, osobą której nie jest obojętny los współobywateli, pragniesz swoimi atutami służyć innym? Wstąp do Wojsk Obrony Terytorialnej! Dla kogo WOT?

  Dodany 2021-03-23 przez Administrator

 • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

  ​​​​​​​Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

  Dodany 2021-03-23 przez Administrator

 • Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

  Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.

  Dodany 2021-03-23 przez Administrator

 • Ścinarka do poboczy już pracuje w terenie

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku wykonuje pierwsze prace drogowe za pomocą zakupionej niedawno ścinarki do poboczy wraz z nośnikiem. Użycie sprzętu zapewni prawidłowe utrzymanie poboczy dróg na terenie powiatu lipskiego. Przyczyni się do podniesienia rozwoju i konkurencyjności regionu, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zapewnienie właściwego odwodnienia drogi, co w rezultacie zmniejszy proces degradacji nawierzchni jezdni.

  Dodany 2021-03-19 przez Administrator

 • Konkurs KRUS dla rolników "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 2021-03-19 przez Administrator

 • Dystrybucja maseczek

  W związku z dołączeniem od dnia 15 marca 2021 r. województwa mazowieckiego do regionów z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa, dla mieszkańców województwa mazowieckiego zostało przyznanych 216 00000 szt. maseczek chirurgicznych. Dzięki decyzji Wojewody Mazowieckiego K. Radziwiłła na teren powiatu lipskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w dniu 17.03.2021 r. trafiło 134 000 szt maseczek. Komenda Powiatowa PSP w Lipsku przyjęła przesyłkę i przy współpracy starosty, kierownika PCZK, burmistrzów oraz wójtów przystąpiono do dystrybucji asortymentu dla mieszkańców powiatu lipskiego.

  Dodany 2021-03-18 przez Administrator

 • Narodowy Spis Powszechny 2021

  Gminne Biuro Spisowe w Lipsku informuje, że 1 kwietnia 2021 r. rozpocznie się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca Polski. Podstawową i obowiązkową metodą NSP 2021 będzie samospis internetowy. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej spisu.

  Dodany 2021-03-17 przez Administrator

 • Konkurs „Jestem z Mazowsza”

  Województwo mazowieckie organizuje konkurs literacko-plastyczny „Jestem z Mazowsza - to powód do dumy” adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu. Tematem przewodnim jest poszerzenie wiedzy młodego pokolenia o historii, kulturze, tradycjach czy przyrodzie zarówno ich małych ojczyzn, jak i całego regionu oraz rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodych Mazowszan.

  Dodany 2021-03-11 przez Administrator

 • Dzień Sołtysa - życzenia

   

  Z okazji Dnia Sołtysa – Opiekuna i Gospodarza Wsi, składamy najserdeczniejsze życzenia:
  dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej, a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami i pracownikami Waszej gminy.
  Jednocześnie składamy podziękowania za trud i wysiłek w sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju Naszej „Małej Ojczyzny”.

  Zarząd oraz Rada Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-03-11 przez Administrator

 • Odznaczenie za zasługi dla Niepodległej

  9 marca w Belwederze odbyły się uroczyste spotkania, podczas których Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę działaczom NSZZ „Solidarność” Ziemi Radomskiej.

  Dodany 2021-03-10 przez Administrator

 • Dzień Mężczyzny - życzenia

   

  Z okazji Dnia Mężczyzny, życzę Wam wszystkiego co dobre, szczęśliwe i miłe.
  Co budzi uśmiech i spokój i ciszą napełnia chwile!
  Wszystkiego najlepszego!

  Wicestarosta Powiatu Lipskiego
  Maria Węgrzecka

  Dodany 2021-03-10 przez Administrator

 • Dzień Kobiet - życzenia

   

  Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Paniom Najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń.
  Aby uśmiech bezustannie rozpromieniał Wasze twarze, A życiowa mądrość dawała siłę i determinację W rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.
  Wszystkiego najlepszego!

  Starosta Lipski
  Sławomir Śmieciuch

  Dodany 2021-03-08 przez Administrator

 • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

  Celem przedsięwzięcia jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.
  W konkursie zostaną wyłonione najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

  Dodany 2021-03-08 przez Administrator

 • Konkurs na rymowankę - KRUS

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła w 2021 roku II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

  Dodany 2021-03-08 przez Administrator

 • Już za miesiąc spis powszechny!

  1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

  Dodany 2021-03-04 przez Administrator

 • 1 marca - Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Dzisiaj na cmentarzu parafialnym w Lipsku odbyło się symboliczne złożenie wiązanek kwiatów i zniczy w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

  Dodany 2021-03-01 przez Administrator

 • Rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu informuje o prowadzonej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej stanowią realną siłę i wsparcie dla lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych. Terytorialność oznacza gotowość do obrony i wpierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów, zgodnie z mottem "Zawsze gotowi, Zawsze blisko".

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • Spotkanie Zarządu Powiatu Lipskiego z Włodarzami gmin powiatu

  We wtorek 16 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się spotkanie Zarządu z Włodarzami wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu lipskiego. W spotkaniu wzięli również udział Przewodniczący rad. 

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Samorząd Powiatu Lipskiego wraz z Samorządem Miasta i Gminy Lipsko, służbami mundurowymi i organizacjami pozarządowymi uczczą w dniu 1 marca 2021r pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • Starosta Lipski gościem programu KONTRAST PLUS Zebrra.tv

  Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Lipskiego w 2020 roku, plany na rok 2021 i bieżące sprawy. Zachęcamy do wysłuchania.

  Dodany 2021-02-16 przez Administrator

 • Działalność Zarządu Powiatu Lipskiego za rok 2020

  Drugi rok działalności VI kadencji w Starostwie Powiatowym w Lipsku dobiegł końca. Co wydarzyło się w 2020 roku? Materiał filmowy przygotowany przez partnera - Zebrra.tv.

  Dodany 2021-02-15 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - KRUS

  KRUS zaprasza dzieci do udziału w 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 2021-02-11 przez Administrator

 • 20-lecie Twojego Radia Lipsko

  W minioną niedzielę, 7 lutego Twoje Radio Lipsko obchodziło 20 rocznicę powstania. Wydarzenie stało się pretekstem do wspomnień, podziękowań i życzeń dla Wszystkich związanych z rozgłośnią. Poniżej treść okazjonalnej wypowiedzi Starosty Lipskiego, stworzonej na potrzeby jubileuszu. Wypowiedź została wyemitowanej w audycji rozgłośni...

  Dodany 2021-02-10 przez Administrator

 • Błędy w identyfikatorach - kampania informacyjne MF

  Szanowni Państwo,

  W załączeniu materiały informacyjne związane z kampanią informacyjną Ministerstwa Finansów „Błędy w identyfikatorach” Kampania dotyczy obowiązku poprawnego uzupełniania NIP/PESEL podatników w formularzach PIT przekazywanych do urzędu skarbowego.

  Dodany 2021-02-05 przez Administrator

 • Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu lipskiego

  Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu lipskiego, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku uprzejmie informuje, że utrzymywane są one w V i VI standardzie zimowego utrzymania dróg (wyjątek stanowi była droga wojewódzka nr 747 na odcinku Lipsko- Solec nad Wisłą, która utrzymywana jest w  IV standardzie ZUD). Poniżej zamieszczamy tabelę z podziałami dróg powiatowych ze względu na standardy, gdzie dowiecie się Państwo, że głównym celem zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych jest zachowanie przejezdności odcinków, sypane mieszanką piaskowo solną są tylko łuki pionowe, większe wzniesienia oraz skrzyżowania, że dopuszcza się, aby na drodze zalegał śnieg zajeżdżony i nabój śnieżny, a nawet przerwy w komunikacji.

  Dodany 2021-01-29 przez Administrator

 • Podziękowanie za wieloletnią współpracę

  Dzisiaj na emeryturę przeszedł Adam Wilk - długoletni pracownik Wydziału Komunikacji i Transportu. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i pogody ducha, a także realizacji swoich pasji i zainteresowań w dalszym codziennym życiu, życzyli: Wicestarosta Powiatu Lipskiego - Maria Węgrzecka, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego - Zbigniew Ostrach oraz Naczelnik Wydziału - Paweł Lizner.

  Dodany 2021-01-28 przez Administrator

 • Porozumienia w sprawie komunikacji autobusowej

  Organizowane przewozy autobusowe, przez współdziałające powiaty mają na celu zaspokojenie podstawowych i koniecznych potrzeb komunikacyjnych. Wspólna komunikacja międzypowiatowa przyczyni się do dalszego rozwoju powiatów w szczególności zapewni dowóz młodzieży do szkół, ludności do szpitala, instytucji kultury i podmiotów gospodarczych.

  Dodany 2021-01-27 przez Administrator

 • Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

  27 stycznia obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

  Z tej okazji składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za wysiłek, który wkładacie w realizację codziennych zadań.
  Życzymy, aby wykonywana praca dawała Państwu dużo satysfakcji i radości, aby była źródłem uznania oraz należnego szacunku ze strony całej lokalnej społeczności i pozytywnie motywowała do kolejnych zadań.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-01-27 przez Administrator

 • Życzenia Dzień Babci i Dziadka

  .

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy Państwu serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i długich lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością spotkanych na co dzień ludzi.
  Aby samotność omijała Was szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-01-21 przez Administrator

 • Powiat lipski  #szczepimy się

  ​​​​​​​W środę 13 stycznia br., Starostwo Powiatowe w Lipsku w ramach działań Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zorganizowało spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 w powiecie lipskim. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Powiatu, Powiatowy Koordynator ds. szczepień, pani Dyr. Szpitala wraz z Koordynatorem ds. szczepień przy SPZZOZ, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji  oraz członek Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Lipsku.

  Dodany 2021-01-15 przez Administrator

 • Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Powiatu Lipskiego

  Starostwo Powiatowe w Lipsku serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw działających na terenie Powiatu do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie „Strategii Rozwoju Powiatu Lipskiego na lata 2021-2030”. Konsultacje polegają na zgłaszaniu uwag, propozycji zmian oraz propozycji nowych zadań do realizacji w odniesieniu do projektu „Strategii Rozwoju Powiatu na lata 2021-2030”

  Dodany 2021-01-15 przez Administrator

 • Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów

  Od dziś ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać się: osobiście lub telefonicznie w punkcie szczepień, za pośrednictwem infolinii 989, online przez Internetowe Konto Pacjenta, za pośrednictwem e-placówki, w której wystawiono e- skierowanie.

  Harmonogram rejestracji. Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się: od 15 stycznia 2021 roku osoby, które skończyły 80 lat, od 22 stycznia 2021 roku osoby, które skończyły 70 lat, od 25 stycznia 2021 roku rozpoczynają się szczepienia dla tych osób. ​​​​​​​Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień.

   

  Dodany 2021-01-15 przez Administrator

 • Działalność Zarządu Powiatu Lipskiego za rok 2020

  Rok  2020 - był nietypowy. Pandemia, która ogarnęła cały świat miała wielowymiarowy wpływ na to, co działo się w makro i mikro skali, wyznaczając również nam, mieszkańcom powiatu lipskiego nową rzeczywistość. Niestety to oddziaływanie nadal ewoluuje na poziomie codziennym i emocjonalnym.

  Dodany 2021-01-08 przez Administrator

 • Informacja o działalności punktów NPP

  Informacja o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Lipskiego. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zawiesza się do odwołania stacjonarną działalność punktów nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego. Porady będą udzielane w formie zdalnej za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej

  Dodany 4.01.2021 przez Administrator